DAJ CYNK

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

12.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4309

Ważne 4

1

Android od trzech lat z rzędu ma wyższy wskaźnik lojalności niż system operacyjny iPhone'ów. I to w Ameryce.Android od trzech lat z rzędu ma wyższy wskaźnik lojalności niż system operacyjny iPhone'ów. I to w Ameryce.

Badania przeprowadzone przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) pokazały, że wskaźnik lojalności wobec Androda wśród amerykańskich respondentów wyniósł w 2017 roku 91%, podczas gdy dla systemu iOS odpowiednia wartość wyniosła 86%. Wskaźnik lojalności oznacza tu odsetek osób, które przy wymianie smartfonu pozostały przy tym samym systemie operacyjnym. Oznacza to, że użytkownicy urządzeń z systemem Google'a bardziej lubią Androida, niż użytkownicy iPhone'ów lubią system iOS.Z zamieszczonego powyżej wykresu poziomu lojalności wynika, że system Apple'a cieszył się ostatni raz przewagą pod tym względem w pierwszej połowie 2014 roku. Widać tu też inny trend - użytkownicy smartfonów, którzy dokonają wyboru platformy systemowej, przyzwyczajają się do niej i nie za bardzo mają ochotę na zmianę. Jest oczywiście jeszcze jedna kwestia - użytkowników Androida jest wielokrotnie więcej, więc system ten bezwzględnie i tak traci ich więcej na rzecz iOS-a niż odwrotnie.

Źródło tekstu: Android Authority, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~Piotrek
1

2018-03-13 15:29:05

@ 8 i tak i nie. Zobacz starsze iphone MOGĄ pobrać aktualizacje nawet po kilku latach od premiery zaś w Androidzie jeśli producent uzna że wsparcie dotyczy tylko jednej wersji to nie pozwoli uaktualnić np Androida 5 do 6.0 . W takim wypadku znalezienie dziury w Androidzie 5 już na zawsze naraża system do którego nie będzie żadnej aktualizacji na potencjalne ataki a w wypadku IOSa wystarczy pobrać aktualizacje.

Odpowiedz

9. ~Piotrek
0

2018-03-13 15:22:06

Oznacza to że użytkowników Androida w dalszym ciągu nie stać na kupno iPhone zaś użytkownicy iPhoneów czasami kupują flagowca typu galaxy s9

Odpowiedz

8. bogie
0

2018-03-13 09:31:50

Z tym bezpieczeństwem iOS to ja bym miał poważne wątpliwości. Największa zaletą i wadą iOS jest mała ilość różnych urządzeń i tempo aktualizacji. Ale jeśli już znajdziesz dziurę w systemie - potencjalne narażone systemy są liczone w milionach sztuk - prawie wszystkie iPhone/''y mają tą samą wersję sprzętu i oprogramowania. W Androidzie, niby bardziej dziurawym, jest to praktycznie niemożliwe. Tysiące modeli, prawie każdy operator ma swoją wersję oprogramowania, masę telefonów nie pobiera aktualizacji, jeśli weźmiesz 100 użytkowników losowych androida szansa na ten sam sprzęt i oprogramowanie u co najmniej 10 użytkowników jest bliska zeru. Przygotowanie robaka atakującego dużą liczbę telefonów (dzięki czemu może rozprzestrzeniać się sam) jest prawie niemożliwe. Z tego powodu twierdzę, że stale aktualizowany android jest daleko bardziej bezpieczny niż iOS - bo znalezienie dziury w konkretnym połączeniu sprzętu/oprogramowania jest znacznie mniej opłacalne, nawet dla służb.

Odpowiedz

7. ~mkkot
1

2018-03-12 23:22:19

Heh, miałem dostać służbowego iphone 8, a gdybym chciał, to mógłbym zamówić 10, ale zamiast tego wziąłem kartę sim i wsadziłem do Blackberry. Jak już będę zmieniał telefon, a będę pewnie, bo czuję się cyfrowo wykluczony przez nie do końca działający emulator androida, to wezmę zapewne znowu BlackBerry z Androidem. Gdyby inne telefony miały klawiaturę, to bym wziął coś, co działa z otwartymi modyfikacjami.

Odpowiedz

6. toms
2

2018-03-12 21:43:41

4- jeśli o mnie chodzi, to raczej nie bardzo. Nie mam w sobie syndromu posiadania " najlepszego na świecie cacka", ale raczej traktuję je jako alternatywę do najpopularniejszych systemów istniejących obecnie. Jeśli dojdę do wniosku po kilku latach, że iOS jest dla mnie ciągle pokręconym systemem, z którym muszę się męczyć - bez zbytniego żalu go pożegnam, a mniejszy spadek cen urządzeń z ogryzkiem pozwoli łatwiej przełknąć stratę. Telefon powinien być tylko sprawnym narzędziem, o coraz większych możliwościach, a nie całym światem... :-)

Odpowiedz

1

2018-03-12 21:25:17

Lojalka czy bardziej cena przemawia aby pozostać

Odpowiedz

4. septum
-3

2018-03-12 21:10:42

Wiemy jak wygląda to i tak w praktyce. Każdy kto zasmakował jabłka, już z nim zostanie.

Odpowiedz

3. toms
1

2018-03-12 21:08:57

Aktualnie używam obydwu tych systemów - Androida znam dość dobrze, a iOSa się uczę. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale ogólnie - przynajmniej dla mnie - Android jest logiczniejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. Może za kilka lat skuszę się na jakiegoś androidowego flagowca, ale na dziś pod względem płynności i optymalizacji działania iOS nie ma sobie równych. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa i w tym temacie zdania są podzielone. Być może w USA ilość ataków na oba systemy jest podobna, ale u nas raczej częściej jest zagrożony Andek. Dlatego postanowiłem radykalnie ( bo aż czterem osobom ) zmienić system. Zobaczymy, jak po kilku latach będę porównywał ze sobą owe systemy.

Odpowiedz

2. ~pabloki
-2

2018-03-12 20:49:51

trudno by było inaczej skoro jest najpopularniejszy.

Odpowiedz

0

2018-03-12 20:39:39

Zacznijmy od tego, że Android jest skierowany do ludzi inteligentnych, ludzi którzy chcą mieć urządzenie dla siebie, którzy:Chcą móc zrobić z nim wszystko tak, żeby było im wygodnie,Chcą mieć Ich zalet jest niewiele nim pełną kontrolę,Którzy są hetero i znają wartość pieniądza.Do ludzi, którzy płacąc za urządzenie wymagają, by dawało ogromne możliwości personalizacji, płynność działania, szybkość i niezawodność. Do tego w dobrej cenie jeśli chodzi o urządzenia ze średniej i niskiej półki, ale również dla ludzi zamożniejszych i wymagających więcej za więcej - Note 8, Huawei Mate 10 ( Porsche design ) itd.ios jest dla plebsu, który myśli, że jak ma iPhone to jest w jakiejś elicie elit, czyli coś XD elita iDiotów.Są to ludzie, którzy lubią pokazywać swoje frajerstwo, czyli płacić dużo, dostać mało.Tylko dla tego, że coś ma znaczek. XD.IOS - iPhone to telefony dla szpanu. Ich zalet jest niewiele, oprócz dobrego aparatu, nie widzę żadnych, a do tego po 12 miesiącach tracą wsparcie techniczne.

Odpowiedz