Już 5 mln Polaków skorzystało z tej opcji. Mają spokój z lipnymi kredytami

Każdy rekord cieszy. A te, które poprawiają nasze bezpieczeństwo w sieci na wielu poziomach, zwłaszcza. Ministerstwo Cyfryzacji właśnie pochwaliło się nowym rekordem i zachęca tych, którzy nie korzystali jeszcze z tej opcji do działania. 

Anna Kopeć (AnnaKo)
5
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Już 5 mln Polaków skorzystało z tej opcji. Mają spokój z lipnymi kredytami

mObywatel to aplikacja, która nie tylko zyskuje co chwila nowe funkcje, ale także cieszy się niesamowitą popularnością zwłaszcza w jednej kwestii. Zastrzeganie numeru PESEL wciąż jest hitem aplikacji. Polacy upodobali sobie tę funkcję najbardziej. I nic dziwnego, że Ministerstwo Cyfryzacji właśnie obwieściło nowy rekord w tej kwestii. Aż 5 mln Polaków zastrzegło swój PESEL. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Od sierpnia 2024 roku, liczba zastrzeżonych numerów wzrosła aż o 500 tysięcy. Jest to powód do radości, bo nie tylko zwiększa poziom bezpieczeństwa na wielu poziomach, ale także świadczy o tym, że kampanie informacyjne przynoszą pożądany efekt.

Mamy kolejny rekord – aż 5 mln Polaków zastrzegło swój numer PESEL, dzięki czemu nikt nie wykorzysta go bez ich wiedzy! Od sierpnia tego roku liczba zastrzeżonych numerów powiększyła się aż o 500 tys.! Cieszymy się z rosnącego zainteresowania tą usługą i liczymy, że nasze działania informacyjne jeszcze bardziej je zwiększą. Nie zwlekaj i zastrzeż swój PESEL już dziś w aplikacji

- czytamy w poście Ministerstwa Cyfryzacji na platformie X. 

Przypominamy, że zastrzec PESEL można w aplikacji mObywatel, na stronie http://gov.pl lub w urzędzie.

Co nam daje zastrzeżenie numeru PESEL?

Przede wszystkim, zwiększa nasze bezpieczeństwo i chroni przez finansowymi konsekwencjami, które wynikają z nieautoryzowanych działań z wykorzystaniem naszej tożsamości. Jeżeli padniemy ofiarą przestępców, którzy wykradną nasze dane i wezmą na nas kredyt lub pożyczkę, a nasz PESEL będzie zastrzeżony, to pełna odpowiedzialność finansowa spocznie na instytucji udzielającej pożyczki, a nie na nas. Podobnie rzecz się ma w przypadku prób otwarcia nowego rachunku bankowego czy wypłat większej sumy gotówki. Zastrzeżenie PESELU chroni nas w takich przypadkach. Przydaje się ono także w sytuacjach związanych z operatorami teleokomunikacyjnymi oraz w przypadku aktów notarialnych nieruchomości.