DAJ CYNK

Wiceminister Adam Andruszkiewicz miał edukować w całej Polsce. Nie dojechał...

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5387

Adam Andruszkiewicz

Wiceminister Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zapowiedział przed wakacjami, że w ramach promowania programu "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci" pojawi się we wszystkich polskich województwach. Skończyło się na czterech.

Zapowiedź podróży i edukacji

Celem akcji Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci miała być przede wszystkim walka ze zjawiskiem patostreamingu. Na konferencji zorganizowanej pod koniec czerwca wiceminister Andruszkiewicz mówił, że:

- To zjawisko nabiera na sile. Co rusz docierają do nas kolejne informacje o patostreamerach. Dlatego nie możemy pozostawać bezczynni. Musimy to zwalczać i starać się minimalizować.

Musimy tu zewrzeć szyki. Bezpieczeństwo naszych najmłodszych w sieci dla wszystkich jest chyba absolutnym priorytetem.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji kontynuuje walkę z nielegalnymi tresciami w Internecie. Nowa misja Adama Andruszkiewicza

Zapowiedział również, że w ramach promocji programu w trakcie wakacji odwiedzi wszystkie województwa, gdzie spotka się z przedstawicielami samorządów, kuratorami, lokalnymi mediami oraz głównymi adresatami akcji, czyli młodzieżą. Pomysł poparła polska Policja.

Chcemy wyjść poza Warszawę. W czasie wakacji odwiedzimy wszystkie województwa. Nasz cel - edukacja.

Zobacz: Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji, odpowiedzialnym między innymi za sprawy związane z Facebookiem i sieciami 5G

Jak powiedział, tak... chciał zrobić

Sprawą zainteresowała się Sieć Obywatelska Watchdogs, która zwróciła się do Ministerstwa Cyfryzacji z pytaniem o podróże wiceministra. Od grudnia 2018 roku do 27 sierpnia 2019 roku ich liczba wynosiła... trzy. Z czego tylko jedna dotyczyło projektu. Po opublikowaniu listy resort cyfryzacji przesłał sprostowanie z dłuższą listą wyjazdów Adama Andruszkiewicza. Lista urosła do ośmiu pozycji, z czego cztery do województwa podlaskiego. Dwa do rodzinnego Grajewa oraz dwa do Białegostoku.

Spotkania w ramach projektu Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci były ostatecznie tylko cztery, w czterech różnych województwach.

Zobacz: Rozporządzenie ministra środowiska może utrudnić inwestycje telekomunikacyjne - mamy stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji w tej sprawie

Nie wszystko stracone

Ministerstwo Cyfryzacji przyznało, że program jeszcze nie został zakończony, a (jeszcze wiceminister, a nadal poseł) będzie miał okazję do nadrobienia swoich obietnic w ciągu najbliższych tygodni. Planowane są bowiem kolejne spotkania w ramach projektu.

Zobacz: Xiaomi Mi Store w Białymstoku. Mi Mix 2S za 999 zł wyglada naprawdę kusząco
Zobacz: Telestrada na celowniku UOKiK. Możliwa wysoka kara

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: konkret24.tvn24.pl; Watchdogs; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu