DAJ CYNK

Virgin Mobile ostrzega przed oszustami. Wyłudzają pieniądze za usługę Smart Care

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 15349

Virgin Mobile ostrzega przed oszustami

Virgin Mobile ostrzega przed oszustami. Do abonentów wysyłane są fałszywe SMS-y z informacją o kradzieży danych osobowych.

Virgin Mobile otrzymuje od klientów informacje o podejrzanych SMS-ach. Oszuści podszywają się pod wirtualnego operatora i straszą klientów rzekomą kradzieżą danych, by wyłudzić pieniądze. 

Virgin Mobile nie proponuje usługi Smart Care

SMS-y są rozsyłane z numeru 2000. Oszuści udają operatora i informują o wycieku danych. By się chronić, klient Virgin Mobile miałby skorzystać z polecanej usługi Smart Care. 

Zobacz: Wyciekają dane klientów Virgin Mobile
Zobacz: Virgin Mobile wyjaśnia okoliczności włamania, wątpliwości zostają

Za korzystanie z usługi naliczone zostaną dodatkowe opłaty. Pieniądze trafią do oszustów. Virgin Mobile nie oferuje takiego produktu i przestrzega przed oszustwem. Cyberprzestępcy wyraźnie starają się żerować na strachu klientów Virgin Mobile po tym, jak w grudniu 2019 roku operator zaliczył wyciek danych. Możliwe, że za próbami wyłudzenia stoją te same osoby. 

Jeśli otrzymałeś SMS z numeru 2000 z taką informacją, nie odpowiadaj na niego, nie otwieraj odnośnika, a jeśli to zrobisz, nie ściągaj żadnych plików i pod żadnym pozorem nie podawaj tam swoich danych. 

Źródło zdjęć: Virgin Mobile

Źródło tekstu: Virgin Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu