DAJ CYNK

Too Good To Go startuje w Krakowie. Kupując tanią żywność, ratujesz ją przed wyrzuceniem

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6544

Aplikacja Too Good To Go, której użytkownicy mogą uratować przed wyrzuceniem produkty i potrawy z ulubionych restauracji, sklepów czy piekarni, startuje dziś w Krakowie. To drugie po Warszawie miasto, do którego dotarł duński pomysł na zmniejszenie problemu marnowania jedzenia.  

Jak zachęcają twórcy aplikacji, „smakołyki czekają w restauracjach, piekarniach, cukierniach w całym mieście”, jednak jak wynika z przeszukania mapy Krakowa, w tej chwili (rano) nie ma jeszcze ani jednej oferty. Nie należy się tym zniechęcać, bo sens aplikacji odkrywa się dopiero późnym popołudniem i wieczorem. Wtedy też powinny pojawić się oferty na tanie jedzenie z restauracji i punktów sprzedaży.

Zobacz: Applikacja Too Good To Go podpowie, jak nie marnować jedzenia
Zobacz: Huawei pracuje nad własną wersją Google Maps

Wśród miejsc, które współpracują już z Too Good To Go w Krakowie znalazły się m.in. hotel DoubleTree by Hilton, Raw Nest, Youmiko Sushi, Columbus Coffee, LaStrada, Food & Life, Starka oraz Moaburger.

Jak to w ogóle działa? Dzięki Too Good To Go niesprzedana danego dnia żywność, zamiast lądować w koszu, staje się posiłkiem-niespodzianką. Sklepy i restauracje codziennie oferują świeże produkty, takie jak np. pieczywo, owoce, świeże kanapki, sałatki czy też pełne dania, jednak nie zawsze wszystko udaje się sprzedać. Dzięki aplikacji Too Good To Go użytkownicy mogą kupić takie produkty czy posiłki w atrakcyjnych cenach. Korzyść jest podwójna - nie marnuje się jedzenie i można zjeść taniej. 

Zobacz: Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie
Zobacz: Hakerzy mogą przejąć rozmowy na WhatsApp

Lokale działające wraz z Too Good To Go oferują paczki z jedzeniem, zazwyczaj tańsze trzy czy cztery razy niż wynosi standardowa cena podobnych zestawów. Zawartość paczki pozostaje niespodzianką, ponieważ jej odbiór możliwy jest na ogół pod koniec dnia i nigdy nie wiadomo, jakie produkty się nie sprzedadzą, a jakich zabraknie. 

Polacy wyrzucają 9 milionów ton jedzenia rocznie, czyli 236 kg na osobę, co daje nam trzecie miejsce w Unii Europejskiej. 

Zobacz: Rowery miejskie na Mapach Google w Warszawie i 23 miastach na świecie
Zobacz: Mapy Google zaczynają pokazywać prędkość pojazdu podczas nawigacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu