DAJ CYNK

Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9332

Google wprowadza nowe funkcje do swoich Map. Nie są to dodatki rewolucyjne, ale małe i przydatne usprawnienia, które mogą się wciąż jeszcze sprawdzić podczas wakacyjnych podróży.

Zobacz: Obiektyw Google teraz też w wyszukiwarce zdjęć
Zobacz: Google śledzi internautów zaglądających na strony porno - nawet w trybie incognito

Zwiedzanie nowego miasta na piechotę to jeden z najlepszych sposobów na poznanie danego miejsca. Czasem jednak trudno dokładnie stwierdzić, w którą stronę należy pójść. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View użytkownicy Map Google mogą teraz użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby to określić. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy poprowadzą zagubionego turystę najlepszą drogą. Live View działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy tę funkcję testowała społeczność Lokalnych przewodników i użytkowników Pixela, ale od tego tygodnia Google rozszerza wersję beta Live View na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit. 

Rezerwacje w Mapach Google

Na tym nie koniec zmian. Teraz wszystkie rezerwacje, zarówno lotów, jak i hoteli, można będzie znaleźć w jednym miejscu - specjalnej zakładce Rezerwacje. Może to się przydać, gdy ktoś odprawia się na lotnisku lub właśnie jest w drodze do następnego hotelu na trasie podróży. Wystarczy, dotknąć trzech szarych linii w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać opcję „Twoje miejsca”. W karcie „Rezerwacje” pojawi się lista wszystkich nadchodzących podróży. Po kliknięciu w daną wycieczkę wyświetlą się wszystkie rezerwacje z nią związane. Te informacje dostępne będą także w trybie offline, więc nie trzeba obawiać się o wysokie opłaty za dane.

Dopasowane do Ciebie

Dzięki Mapom Google użytkownicy mogą teraz szybko znaleźć restauracje dopasowane do własnych upodobań dzięki opcji Dopasowane do Ciebie. Zaglądając tam, można sprawdzić, jak długo w danym miejscu trzeba czekać na stolik, a nawet zrobić rezerwację w wybranym lokalu bez opuszczania aplikacji. Dzięki nowej funkcji popularnych potraw można też szybko dowiedzieć się, które dania w menu najbardziej warto spróbować.

Zobacz: Rowery miejskie na Mapach Google w Warszawie i 23 miastach na świecie
Zobacz: Google ulepszył szybkie tłumaczenie obrazu w aplikacji Tłumacz


Nowa oś czasu

Google wprowadza też zmiany w osi czasu, która dostępna jest po aktywowaniu historii lokalizacji. Teraz na osi będzie można zgromadzić informacje o ciekawych miejscach, które się odwiedziło. Można odtworzyć wszystkie trasy, zarówno te na wsi, jak i w mieście, a także przejść do kategorii miejsc i przypomnieć sobie wszystkie odwiedzone restauracje, sklepiki, hotele, lotniska i turystyczne atrakcje.  W razie potrzeby będzie także można łatwo wyeksportować swoje ulubione miejsca do specjalnej listy i opisać je notatkami, by taki kompletny dokument udostępnić przyjaciołom i rodzinie.

Dostęp do zakładki z rezerwacjami lotów i hoteli, opcja Live View (w krajach, w których dostępna jest funkcja Street View) oraz nowa oś czasu powinna pojawiać się na telefonach w nadchodzących tygodniach. Rezerwacje i Live View  będą dostępne na Androida i iOS, a nowa Oś czasu tylko na Androida.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu