DAJ CYNK

Rowery miejskie na Mapach Google w Warszawie i 23 miastach na świecie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6839

Przez ostatni rok w Nowym Jorku zarówno turyści, jak i mieszkańcy dojeżdżający codziennie do pracy mogli korzystać z Map Google, aby zlokalizować miejskie stacje rowerowe i zobaczyć, ile rowerów jest na nich dostępnych, w czasie rzeczywistym. Dzisiaj Google wprowadza tę funkcję w 24 miastach w 16 krajach, w tym w Polsce.

Od teraz wszyscy użytkownicy Map Google mogą lokalizować miejskie stacje rowerowe i sprawdzić ile rowerów jest dostępnych niedaleko miejsca, w którym aktualnie przebywają. Z nowej funkcji można skorzystać w wybranych miastach na całym świecie, od Nowego Tajpej po Warszawę

Zobacz: Nowy pomysł Google na serwis społecznościowy: Shoelace
Zobacz: Google ulepszył szybkie tłumaczenie obrazu w aplikacji Tłumacz

Korzystając z aplikacji Mapy, użytkownicy dowiedzą się też, czy na przystanku w pobliżu miejsca docelowego jest jeszcze puste miejsce, przy którym będzie można zostawić rower. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy z Ito World i wprowadzeniu bezpośrednio do Map Google nowego globalnego kanału danych o udostępnianiu rowerów. Mapy Google ułatwią wybór najlepszej opcji transportu dzięki informacjom synchronizowanym w czasie rzeczywistym. Ma to działać na analogicznej zasadzie, jak na Mapach pokazywane jest na bieżąco, kiedy przyjeżdżają i odjeżdżają ze swoich przystanków autobusy i pociągi.

Możliwość spojrzenia z lotu ptaka na sieć rowerów miejskich jest teraz dostępna w Mapach Google na Androida i iOS w następujących miastach na całym świecie (a kolejne lokalizacje w drodze):

Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych.

Aby skorzystać z tej opcji w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Mapach Google „Veturilo”, czyli nazwę warszawskiego systemu rowerów miejskich.

Zobacz: Żegnaj Android Beam, witaj Fast Share. Nowy pomysł Google’a na wymianę plików
Zobacz: Dokumenty Google z nową przydatną funkcją. Będzie łatwiej porównać ze sobą dwa dokumenty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu