DAJ CYNK

T-Mobile: kiedy magentowy operator startuje z 5G? I dlaczego „bez nonsensów”?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 34944

T-Mobile: kiedy startuje z 5G

Dziś sieć T-Mobile ogłosiła na konferencji prasowej szczegóły nowej oferty. Nie są to nowe taryfy ani jeszcze większe pakiety danych, lecz niespotykana na naszym rynku „jazda próbna”, po której klient może zrezygnować z usługi i otrzymać zwrot kosztów. Operator ujawnił także swoją strategię dotyczącą tworzenia sieci 5G.

Konferencja T-Mobile w wideo-pigułce

T-Mobile „bez nonsensów”

Magentowa sieć promuje swoją najnowszą ofertę hasłem „bez nonsensów”, które ma być nie tylko nośnym sloganem reklamowym, lecz także wyrazem swoistej filozofii operatora i jego podejścia do użytkowników. T-Mobile chce, by jego klienci cenili sieć za wysoką, satysfakcjonującą jakość usług. Dlatego też o ile sama oferta planów T-Mobile się nie zmienia, nie są wprowadzane nowe taryfy czy pakiety danych, to innowacją ma być oferta „Gwarancja najlepszej sieci albo zwrot pieniędzy”

Korzystając z niej, klient może bez żadnych konsekwencji wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni od jej zawarcia. Operator gwarantuje przy tym pełen zwrot kosztów aktywacji, abonamentu i ceny telefonu w ofercie abonamentowej. 

Zobacz: T-Mobile: 46 proc. firm nie jest gotowych na cyberatak na smartfony

Z nowej oferty można skorzystać, wybierając najpopularniejsze taryfy w ofercie operatora – a więc pakiety S, M i L, kolejno za 39 zł (5 GB danych), 49 zł (15 GB) czy 59 zł (30 GB) miesięcznie, a także w ofertach ze smartfonami – za 89 zł (Redmi Note 8T), 99 zł (Nokia 6.2) lub 129 zł (Samsung Galaxy A51) miesięcznie. T-Mobile proponuje również inne smartfony w tej ofercie: Samsung Galaxy A50 i A70, także Huawei P Smart Z oraz P Smart 2019.

Jak wyglądają  formalności związane z rezygnacją  z umowy? Trzeba tylko wypełnić formularz zwrotu oraz dokument odstąpienia od umowy. Te dokumenty można złożyć w salonie operatora lub po prostu… wysłać pocztą  albo e-mailem. Gdy będziemy chcieli zrezygnować z oferty z telefonem, trzeba udać się do salonu, gdzie została podpisana umowa, jeżeli jednak jej zawarcie dokonane zostało on-line, to telefon razem z dokumentami można wysłać na podany przez operatora adres. Z usług można również zrezygnować po zakupie ofert na kartę.

Szczegóły nowej propozycji T-Mobile przedstawiliśmy w tej wiadomości:  Gwarancja najlepszej sieci albo zwrot pieniędzy - nowa kampania T-Mobile

T-Mobile – "sieć najbardziej zadowolonych klientów"

Podczas spotkania prasowego prezentującego nowa ofertę Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska, przekonywał, że T-Mobile to sieć najbardziej zadowolonych klientów. Tym samym wskazał, jakie priorytety ma magentowy operator. Nie jest to obiecywanie klientom tego, czego sieci nie mogą zaoferować – na przykład 5G – lecz skupienie się na doskonaleniu swej obecnej oferty i dostarczaniu takich usług, które docenią klienci. Bez czczych obietnic, czyli „bez nonsensów”.

T-Mobile pochwalił się powstającymi i planowanymi inwestycjami – operator zbuduje nowe data center w Warszawie, modernizuje też sieć LTE. W pierwszej kolejności będzie to aglomeracja warszawska, gdzie internet LTE przyspieszy nawet do 700 Mbps. W samym tylko roku 2019 T-Mobile zainwestował 1 mld złotych na rozwój, a w ciągu ostatnich dziewięciu lat (od 2011 r.) suma inwestycji T-Mobile osiągnęła poziom 13,4 mld zł. Te wydatki mają, zdaniem operatora, przełożenie na wysoką ocenę oferty sieci ze strony klientów, a także na świetne wyniki w niezależnych testach – na przykład w często przytaczanych przez nas pomiarach szybkości internetu Speedtest.pl i RFBenchmark. W nich T-Mobile rzeczywiście często znajdował się w czołówce.

Zobacz: RFBenchmark podsumował 2019 rok. Triumfują Orange i T-Mobile
Zobacz: Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019. Zrobiło się magentowo...

Satysfakcja klientów rośnie – przekonuje T-Mobile. W ciągu dwóch lat, od 2017 r do 2019 r., o 12 punktów procentowych wzrósł NPS (Net Promoter Score), czyli wskaźnik mierzący lojalność klientów poprzez ich chęć do polecenia sieci. W ciągu dwóch lat o 8 punktów procentowych wzrósł poziom satysfakcji klientów (TRIM), operator zanotował też rekordowo niski wskaźnik rezygnacji z usług (CHURN), który obecnie wynosi 0,7%. 

Kiedy 5G w T-Mobile Polska?

Podczas spotkania prasowego prezes Andreas Maierhofer zdradził, że T-Mobile intensywnie pracuje nad budową sieci 5G i ma w planach jej wdrożenie. Operator bazuje na już posiadanych częstotliwościach 2100 MHz, ale chce także wykorzystać nowe zakresy, pozyskane w aukcji 5G. Magentowi przekonują, że są już gotowi do ruszenia z 5G: mają 800 stacji, które zapewnią obsługę nowego standardu, a jeszcze w tym półroczu ich liczba się podwoi, do 1600.

Rozbudowa infrastruktury 5G stanowi strategiczny, ale też ekscytujący kierunek rozwoju T‑Mobile. Chcemy od razu objąć zasięgiem nowej technologii szerokie grono odbiorców, zapewniając ciągłość i jakość sygnału. Stąd już teraz w Warszawie jest 800 stacji bazowych gotowych do działania, a do końca pierwszego półrocza tego roku będziemy mieć do dyspozycji łącznie 1600 stacji w pięciu polskich miastach – powiedział Andreas Maierhofer, szef T-Mobile Polska.

Czy to oznacza, że już wkrótce należy oczekiwać startu komercyjnej sieci 5G w T-Mobile? Jeszcze nie. Podczas krótkiej zapowiedzi planów operatora dotyczących 5G pojawiło się ponownie hasło „bez nonsensów”. T-Mobile nie chce obiecywać czegoś, co nie jest dostępne. Takie działania określa właśnie jako „nonsens” i widać w tym wyraźną aluzję do poczynań rynkowych konkurentów, którzy szumnie zapowiadają rychłe wprowadzenie usług 5G, a tak naprawdę są w powijakach. 

Andreas Maierhofer powiedział, że T-Mobile Polska wprowadzi 5G dopiero wtedy, kiedy rynek będzie gotowy na nowy standard. Zwrócił uwagę na to, że inni gracze już obiecują 5G, a w sprzedaży nie ma nawet zbyt wielu smartfonów i routerów 5G. Można je już oczywiście kupić, ale są to urządzenia, które nie zapewnią w naszym kraju pełni korzyści sieci 5G. Choćby dlatego, że są przystosowane do pracy w częstotliwościach 5G, które w Polsce nie zostały jeszcze przydzielone. To jest właśnie jeden z tych nonsensów.

Konkretna data uruchomienia sieci 5G w T-Mobile nie padła, ale nastąpi to nie wcześniej, niż latem 2020 r.  Andreas Maierhofer liczy, że do tego czasu operatorzy zyskają nowe częstotliwości i dopiero też wtedy T-Mobile zacznie tworzyć ofertę 5G, bo dopiero te zakresy pozwolą na wykorzystanie prawdziwego 5G. Do lata 2020 r. operator zamierza rozbudować 5G na obecnych częstotliwościach, osiągając poziom 1600 nadajników, pokrywając zasięgiem 6 mln potencjalnych klientów. Komercyjny start oferty nastąpi jednak dopiero wtedy, gdy sytuacja do tego dojrzeje. 

Gdy nadejdzie ten czas, operator uruchomi ofertę 5G w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Już teraz T-Mobile ma tam nadajniki gotowe do świadczenia usług 5G z wykorzystaniem pasma 2100 MHz. W późniejszym czasie oferta obejmie kolejne miejscowości. Sieć 5G budowana będzie wspólnie z dotychczasowymi dostawcami – firmami Huawei i Nokia.

Zobacz: Gwarancja najlepszej sieci albo zwrot pieniędzy - nowa kampania T-Mobile
Zobacz: Dodatkowy Internet dla klientów T-Mobile Mix
Zobacz: Dla Polaków lepszy jest telefon niż dłoń ukochanej osoby. T-Mobile twierdzi, że może tu pomóc inteligentna bielizna

Pełny zapis wideo wydarzenia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu