DAJ CYNK

Dla Polaków lepszy jest telefon niż dłoń ukochanej osoby. T-Mobile twierdzi, że może tu pomóc inteligentna bielizna

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5041

Polacy wolą telefon od dłoni ukochanej osoby

55% Polaków w wieku 18-34 lat przyznaje, że czuła się ignorowana przez partnera ze względu na korzystanie z telefonu, a aż 30% uważa, że zdarza im się więcej czasu spędzać przed smartfonem niż z partnerem - wynika z badania T‑Mobile dotyczącego wpływu technologii na związki. Magentowy operator zachęca Polaków, by odłożyli smartfony na bok, wyciszyli się i byli bliżej swoich drugich połówek. Pomocna w tym może okazać się inteligenta bielizna Connected Underwear.

Nowoczesne technologie to dla jednych "zbawienie", a dla innych "przekleństwo". Nie można jednak zaprzeczyć, że stały się one nieodłącznym elementem naszej codzienności, w tym również związków. Młodzi Europejczycy przyznają, że nie rozstają się ze smartfonem nawet wtedy, gdy przebywają z partnerem. Z badań przeprowadzonych przez Deutsche Telekom wynika, że 49% Niemców w wieku 18-34 sprawdza swój telefon w łóżku, leżąc z partnerem. Co ciekawe, do podobnych nawyków przyznaje się aż 69% Rumunów. Badania prowadzone przez T‑Mobile Polska wskazują, że sytuacja w naszym kraju wygląda niewiele lepiej – już co czwarty z nas (26%) decyduje się zabrać smartfon do sypialni.

Zobacz: Polak nie wypuszcza smartfona z rąk, 82 proc. śpi z telefonem
Zobacz: Chińczycy spędzają przed telefonami dwa razy więcej czasu niż Amerykanie

Głównym "złodziejem" czasu są media społecznościowe, którym poświęcamy więcej uwagi niż drugiej osobie. Polacy spędzają średnio ponad 6 godzin dziennie na korzystaniu z Internetu. Nowoczesne technologie zdecydowanie poprawiają komfort życia oraz mogą ułatwiać nawiązywanie czy podtrzymywanie kontaktu, zwłaszcza na odległość, ale jednak nie zastąpią nigdy bezpośredniego kontaktu z ukochaną osobą. Sytuacja wygląda podobnie w innych europejskich krajach. Z przeprowadzonych badań wynika, że 40% Austriaków oraz 39% Holendrów ma poczucie winy, że spędzając czas z partnerem, za dużo uwagi poświęcają swoim smartfonom.

A jak to jest u nas? 40% Polaków uważa, że ich partner spędza zbyt dużo czasu, korzystając z telefonu, kiedy przebywają razem. Często prowadzi to do uczucia opuszczenia lub „samotności w związku”. Ponad połowa respondentów (55%) odpowiedziała, że czuła się ignorowana przez partnera za względu na to, że zajmował się on smartfonem. Jednocześnie 43% badanych przyznało, że zdarza im się zwracać większą uwagę na telefon niż drugą połówkę.

Wpływ technologii na relacje

- Wyniki badania przygotowanego przez T‑Mobile pokazują, że coraz więcej młodych osób niestety preferuje funkcjonowanie w wirtualnym świecie, ignorując nawet najbliższe osoby. Widać również, że są świadomi płynącego stąd zagrożenia dla ich związku, gdyż ponad 1/3 ankietowanych (38%) uważa, że korzystanie ze smartfonów może negatywnie wpłynąć na ich relacje intymne z partnerem. Ważne jest więc znalezienie złotego środka pomiędzy ilością czasu przeznaczonego na życie online i offline. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga określenia wspólnych priorytetów, stałego zaangażowania w związek oraz jasnego doprecyzowania obowiązujących w nim zasad. Do stworzenia wartościowego i trwałego związku niezbędna jest wzajemna komunikacja oraz oderwanie się od urządzeń mobilnych oraz internetu na dłuższą chwilę.

- powiedziała dr Andrzej Depko, seksuolog

Zobacz: Pornhub robi to co powinien Google i pokazuje statystyki fragmentacji Androida
Zobacz: Nie bój się blokady Ministerstwa Cyfryzacji, Pornhub i TOR pomogą

T-Mobile ma rozwiązanie - inteligentną bieliznę

Operator przygotował szereg działań, które z różnych perspektyw podejmują temat wpływu nowych technologii na związki. T‑Mobile postanowił podejść do zagadnienia także z lekkim przymrużeniem oka, dlatego na stronie sklepu internetowego Love Magenta (www.lovemagenta.com) dostępny jest zestaw magentowej bielizny dla par. Dołączone do niego są dwa specjalne chipy, które należy "sparować" z telefonem partnera, poprzedzając tę czynność pobraniem darmowej aplikacji Connected Underwear (dostępnej bezpłatnie na systemy Android oraz iOS).

Gdy partner lub partnerka są zbyt zajęci telefonem, chip w bieliźnie drugiej osoby aktywuje aplikację, która może zablokować telefon drugiej połówki na 15 minut. Uruchomia się wówczas tryb Love Mode, blokując powiadomienia i rozpoczynając odtwarzanie romantycznej, nastrojowej muzyki.

Zestawy Connected Underwear to zabawna, nietypowa odpowiedź T‑Mobile na ważne wyzwanie społeczne – w nieszablonowy sposób, operator chce skłonić użytkowników smartfonów do odłożenia telefonów, aby poświęcili więcej uwagi ukochanej osobie. Dodatkowo, na specjalnej stronie internetowej użytkownicy mogą znaleźć porady, w jaki sposób – prostymi krokami – pielęgnować relacje i budować wartościowy związek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu