DAJ CYNK

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019. Zrobiło się magentowo...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4931

Jak co miesiąc SpeedTest.pl opublikował raport o szybkości dostępu do internetu w polskich sieciach. W mobilnych tym razem zdecydowanie prowadzi T-Mobile. Pozostałe sieci wykazują nawet czteroprocentowe spadki prędkości.

W listopadzie użytkownicy polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,33 miliona testów. Z tego 1 705 190 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 627 913 w aplikacjach mobilnych.
INEA liderem rankingu ogólnego

Tu wyniki pozostają niemal bez zmian. Ranking ogólny powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji web. Z pomiarów wykonanych w listopadzie wynika, że najszybszy dostęp do internetu mają klienci wielkopolskiego operatora INEA (wynik bliski 140 Mbit/s). Z kolei drugie miejsce należy do sieci Toya, której klienci pobierali dane ze średnią prędkością około 129 Mbit/s. Trzecie miejsca z wynikiem 118 Mbit/s należy do UPC. Tutaj należy zwrócić uwagę na drugi z rzędu kilkuprocentowy wzrost średniej prędkości pobierania danych. Poza podium znajduje się Vectra z wynikiem nieznacznie poniżej 90 Mbit/s.

T-Mobile liderem wśród dostawców internetu mobilnego 3G/LTE

Listopadowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych SpeedTest.pl pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarcza T-Mobile. Średnia prędkość pobierania danych nieznacznie przekroczyła próg 25 Mbit/s. Na drugim miejscu znajduje się Orange (23,6 Mbit/s), a na trzecim Play (prawie 23 Mbit/s). Tym razem rozpiętość pomiędzy operatorami znajdującymi się na podium wynosi około 2 Mbit/s. Poza podium znajduje się Plus ze średnią prędkością pobierania danych na poziomie 19,2 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów, wykonanych w roamingu krajowym, również prowadzi T-Mobile. To zmiana w stosunku do poprzednich rankingów, gdy dominował Play.


Najszybszy internet LTE dostarcza T-Mobile

Przesył większości ruchu pakietowego odbywa się za pośrednictwem sieci LTE. Dlatego też ranking LTE jak zawsze jest bardzo zbliżony do zestawienia mieszanego 3G/4G. Główne różnice sprowadzają się do lepszych prędkości pobierania danych. W przypadku sieci 4G średnia prędkość pobierania danych u wszystkich polskich operatorów przekracza 20 Mbit/s. Najlepiej wypada tutaj T-Mobile z wynikiem 28,5 Mbit/s. Na dalszych miejscach znajdują się Orange (około 26,6 Mit/s) oraz Play (25,7 Mbit/s). Plus znalazł się poza podium z wynikiem około 21,4 Mbit/s.

W listopadowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce zajmuje T-Mobile.

Zobacz: Wyniki rankingu SpeedTest.pl za październik. Na mobilnym podium raz T-Mobile, raz Play...
Zobacz: Wrześniowe wyniki speedtestu - mobilnie wciąż na szczycie T-Mobile i Play, liderzy stacjonarni przyspieszyli
Zobacz: RFBenchmark: W październiku najszybszy Internet mobilny był w T-Mobile

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SpeedTest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu