DAJ CYNK

Plus podnosi ceny. Jedna z opłat zmienia nazwę (aktualizacja)

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Plus podnosi ceny w ofercie na kartę. Jedna z opłat zmienia nazwę

Operator sieci Plus zapowiedział zmiany w cennikach swoich ofert na kartę, również w Plushu oraz w sieci wRodzinie. Od lutego wzrosną ceny usług, natomiast opłata za brak aktywności zostanie zastąpiona opłatą za utrzymanie numeru.

Polkomtel zapowiedział zmiany w cennikach ofert Plus na kartę, Plush na kartę i wRodzinie. Wzrosną ceny podstawowych usług, pojawi się opłata za połączenie z obsługą klienta, z kolei opłata za brak aktywności stanie się opłatą za utrzymanie numeru. Opisane poniżej zmiany zaczną obowiązywać od 7 lutego 2023 roku.

Jeśli nie akceptują Państwo opisanych w komunikacie zmian, to mają Państwo prawo wypowiedzenia umowy. Nie przysługuje nam prawo do naliczania opłat z tytułu kar umownych lub z przyznanych ulg. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 7 lutego 2023 r.

– czytamy w komunikacie Plusa

Zobacz: Plush zamyka popularne promocje. Możesz stracić ważność konta
Zobacz: W Plusie na kartę wymienisz środki na kod rabatowy

Wyższe ceny usług podstawowych

Od 7 lutego przyszłego roku w Plusie na kartę zaczną obowiązywać następujące stawki za usługi podstawowe:

  • minuta połączenia głosowego – 0,49 zł (wzrost z 0,39 zł),
  • wiadomość SMS – 0,29 zł (wzrost z 0,25 zł),
  • wiadomość MMS – 0,49 zł (wzrost z 0,30 zł, 0,35 zł i 0,40 zł, zależnie od taryfy).

Powyższe zmiany dotyczą taryf: Plus Elastyczna na Kartę, JA + Na Kartę I, JA + Na Kartę, Plus na Kartę bez limitu, Plus na Kartę Więcej Do Wszystkich, Plus na Kartę Więcej Internetu i SMSów, Plus na Kartę Więcej w Plusie, Plus na Kartę Więcej przez Rok, Plus na Kartę, Nowy Simplus, Simplus, Twój Profil, Team 7, Easy, 36.6, PiszMów Dobowy, Sami Swoi, iPlus na kartę, Nowy Plus Internet Na Kartę, Plus Internet Na Kartę oraz JA + Internet Na Kartę.

W przypadku Plusha na kartę (taryfy Nowy Plush, Plush bez limitu, Plush na kartę) zmiany wyglądają tak:

  • opłata za minutę połączenia – wzrost z 0,35 zł do 0,39 zł,
  • opłata za wiadomość SMS – wzrost z 0,20 zł do 0,25 zł.

Opłata za połączenie z obsługa klienta

W taryfach Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę, JA + Na kartę I oraz Sami Swoi zostanie dodana jednorazowa opłata za połączenie z numerem Działu Obsługi Klienta, czyli 2601. Wyniesie ona 1,97 zł. Jak informuje operator sieci Plus, numer 2601 nie jest przeznaczony do kontaktów w sprawie umów zawartych od 25.12.2014 roku przez konsumentów.

Opłata za utrzymanie numeru

Z cenników Plusa na kartę i Plusha na kartę zniknie opłata za brak aktywności. W jej miejsce pojawi się opłata za utrzymanie numeru. Dotyczy to taryf Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę, JA + Na Kartę I, JA + Na Kartę, Plus na Kartę bez limitu, Plus na Kartę Więcej Do Wszystkich, Plus na Kartę Więcej Internetu i SMSów, Plus na Kartę Więcej w Plusie, Plus na Kartę Więcej przez Rok, Plus na Kartę, Nowy Simplus, Simplus, Twój Profil, Team 7, Easy, 36.6, PiszMów Dobowy, Sami Swoi, iPlus na kartę, Nowy Plus Internet Na Kartę, Plus Internet Na Kartę oraz JA + Internet Na Kartę, a także Nowy Plush, Plush bez limitu i Plush na Kartę. Identyczna opłata jest również wprowadzana w sieci wRodzinie, której operatorem również jest Polkomtel.

Opłata za utrzymanie numeru wyniesie 5 zł, czyli będzie wyższa od opłaty za brak aktywności (3 zł). Będzie ona pobierana po upływie 30 dni (720 godzin) od ostatniego wydatku na koncie, jeśli suma wydatków w ciągu 30 dni (720 godzin) nie przekroczy 5 zł. Kwota ta uwzględnia:

  • wydania z wartości konta łącznie min. 5 zł na połączenia głosowe, wiadomości SMS/MMS oraz Internet,
  • doładowania konta,
  • zakup usług/pakietów (przy czym korzystanie z zakupionych usług/pakietów nie jest traktowane jako wydatek na koncie uzytkownika).

W przypadku wydanie w ciągu 30 dni mniejszej kwoty niż 5 zł, opłata za utrzymanie konta zostanie pomniejszona o tę kwotę. Na przykład, jeśli użytkownik wyda 4 zł, opłata za utrzymanie konta wyniesie 1 zł.

Jeżeli stan wartości konta użytkownika na moment pobrania opłaty za utrzymanie numeru w sieci wynosi mniej niż wysokość tej opłaty, będzie ona pobierana w wysokości salda konta. Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za utrzymanie numeru. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków,

Zobacz: Play wciąż się rozwija. Prawie 100 nowych stacji w listopadzie
Zobacz: Vectra zaskakuje nową ofertą. Tego w Polsce jeszcze nie było

Zmieniane dokumenty

Poniżej znajdziesz linki do zmienianych cenników i regulaminów ofert Plus na kartę i Plush na kartę. Usunięte lub dodane treści mają kolor czerwony.

Cenniki Plusa na kartę:

Cenniki Plusha na kartę:

Cenniki sieci wRodzinie:

Regulaminy Plusa na kartę:

Regulaminy Plusha na kartę:

Regulaminy sieci wRodzinie:

Aktualizacja:

W treści wiadomości powyżej dodaliśmy informację o zapowiadanych przez spółkę Polkomtel zmianach w sieci wRodzinie. Dotyczą one opłaty za utrzymanie konta, identycznej jak w ofertach Plus na kartę i Plush na kartę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu