Orange: co zamiast gigagabtów? Dwa miesiące za darmo

Czy dziś Orange rozdaje bezpłatne gigagbajty? Niestety, tym razem nie, ale liczą się nie tylko darmowe internety, lecz także bezpieczeństwo naszych danych. Od dziś można o nie zadbać dzięki darmowej usłudze w Orange.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
8
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Orange: co zamiast gigagabtów? Dwa miesiące za darmo

W kolejnej odsłonie akcji „Środy z Mój Orange” klienci pomarańczowej sieci mogą odebrać za darmo usługę Zabezpiecz PESEL. Można z niej korzystać bez ponoszenia kosztów przez dwa miesiące

Dalsza część tekstu pod wideo

Zasady są takie, jak zawsze – gdy darmowy okres dobiegnie końca, operator rozpocznie naliczanie miesięcznej kwoty 9,99 zł. Nie każdy chce o tyle powiększać swój rachunek, więc w każdej chwili usługę można dezaktywować

Stała zasadą jest też to, że prezenty w akcji „Środy z Mój Orange” kierowane są do klientów abonamentowych, więc posiadacze numerów na kartę tej okazji u siebie nie zobaczą. 

Z majowego prezentu można skorzystać w aplikacji „Mój Orange”, w zakładce „Dla Ciebie”, w terminie do 17 maja, czyli do następnego wtorku.

Orange: co zamiast gigagabtów? Dwa miesiące za darmo

Co daje usługa Zabezpiecz PESEL?

W czasach nieustannej aktywności cyberprzestępców, polujących na poufne dane Polaków, Zabezpiecz PESEL może wielu z nas ustrzec przed zagrożeniem. Usługa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu monitoruje numer PESEL użytkownika i pomaga zwiększyć ochronę danych przed wykorzystaniem ich przez oszustów

Rozwiązanie to zabezpiecza przed skutkami wyłudzenia danych, które mogą doprowadzić do zaciągnięcia kredytu lub pożyczki albo dokonania zakupu ratalnego czy usługi – w naszym imieniu przez przestępcę. Zapewnia bieżący monitoring, pozwala również sprawdzić, czy ktoś nie użył danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zabezpiecz PESEL wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS w sytuacjach, gdy:

  • ktoś bierze pożyczkę na wyłudzone dane,
  • założy firmę z użyciem numeru PESEL klienta,
  • złoży zapytanie do Krajowego Rejestru Długów,
  • użytkownik zostanie dopisany do KRD.

W razie zagrożenia operator zapewnia pomoc, informując, gdzie próbowano posłużyć się danymi i co dalej robić. Użytkownik otrzyma instrukcję postępowania pozwalającą ograniczyć skutki wyłudzenia danych.

Korzystając z usługi, można też sprawdzić w KRD wiarygodność finansową firm np. biur podróży. Jeśli ich sytuacja finansowa jest zagrożona, monitoring wykaże to z wyprzedzeniem. 

Usługa jest świadczone przez Orange Polska wraz z Krajowym Rejestrem Długów.