DAJ CYNK

Microsoft przyznaje, że Android to najlepszy system na smartfony i ułatwi naprawę produktów Surface

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4201

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Microsoft oficjalnie przyznał, że najlepszym systemem operacyjnym na telefony (ale tylko tam) jest właśnie Android. Amerykańska firma obiecuje również ułatwić naprawdę urządzeń z linii Surface.

Panos Panay z działu Microsoft Devices wyznał w Londynie, że firma chciała dotrzeć do klientów tam gdzie oni już są i dlatego wybrała najlepszy system operacyjny na telefony - czyli właśnie Androida. To właśnie z tym systemem w przyszłym roku pojawi się Surface Duo. Jednocześnie przedstawiciel firmy zastrzegł, że najlepszym systemem operacyjnym na tablety jest Windows, dlatego Surface Neo będzie pracował właśnie pod kontrolą tego systemu.

Potencjalni klienci mogą się cieszyć z informacji, że wszystkie produkty z serii Surface będą łatwe w naprawie. To wielka zmiana na plus, ponieważ częstym zarzutem w stosunku do dawnych urządzeń Microsoftu była ich nienaprawialność. Już teraz o wiele lepsze recenzje w tej kwestii zdobyły Surface Pro X oraz Surface Laptop 3, pokazuje to, że Microsoft naprawdę dąży do tego celu.

Microsoft Surface Duo - składany smartfon z Androidem i dwoma ekranami
Surface Neo: smartfon już był, Microsoft ma też składany tablet

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: techradar, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu