DAJ CYNK

Surface Neo: smartfon już był, Microsoft ma też składany tablet

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4876

Microsoft z przytupem ogłosił swoje następne produkty z linii Surface. Analizowaliśmy już Surface Duo, teraz czas na jego większego brata czyli Microsoft Surface Neo.

Tak jak Surface Duo to (w pewnym stopniu) spełnienie kilkuletnich marzeń czekających na Surface Phone'a/Mobile/Andromedę, tak Surface Neo to składany tablet. Tak jak jego młodszy brat, tak i Neo nie składa się jednak z jednego ekranu (może to i dobrze, patrząc na problemy jakie mieli z tym Samsung z Huaweiem), ale z dwóch osobnych. Można je zginać do 360 stopni, a zatem to klient zdecyduje czy chce pracować na obu ekranach z wykorzystaniem dużej ilości miejsca, tylko z jednym czy po prostu zgiąć go na wzór laptopa. Należy wiedzieć, że chociaż do Neo będzie można dołączyć klawiaturę, to równie dobrze może się nią stać jeden z ekranów urządzenia. Klient będzie też mógł używać rysika.

Każdy wyświetlacz będzie miał po 9 cali, a sercem Surface Neo będzie układ Intela. W przeciwieństwie jednak do Duo, który będzie działał pod kontrolą Androida, tutaj otrzymamy Windowsa 10X. Czym będzie się różnił od wersji klasycznej? Na przykład brakiem menu start, w zamian będzie klasyczny zbiór ikon aplikacji znany z tabletów. Niestety na debiut nowego tabletu trzeba będzie poczekać do świąt Bożego Narodzenia 2020.

Microsoft Surface Duo - składany smartfon z Androidem i dwoma ekranami

 

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu