DAJ CYNK

Microsoft Surface Duo - składany smartfon z Androidem i dwoma ekranami

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4367

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Microsoft zaprezentował dzisiaj długo wyczekiwanego Surface Phone'a. Ma on jednak inną nazwę - Surface Duo oraz Androida na pokładzie. To może być do tej pory najciekawsza koncepcja składanego smartfonu. Ale niestety, na razie tylko koncepcja.

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Patrząc na Surface Duo można powiedzieć, że Microsoft tym smartfonem oszukał system. Podczas gdy wszyscy stawiają na składane ekrany, których trwałość jak wiemy jest bardzo dyskusyjna, tutaj mamy dwa wyświetlacze umieszczone w dwóch połowach obudowy przypominającą książkę. Oczywiście, Microsoft nie jest pierwszy, podobne rozwiązanie widzieliśmy już w tym roku u LG, ale nie wyglądało to tak dobrze jak w tym przypadku.

Zobacz: IFA 2019: LG G8X ThinQ z pokrowcem Dual Screen to wbrew pozorom ciekawe rozwiązanie

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Surface Duo jest wyposażony w dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala, które możemy złożyć do środka lub na zewnątrz. Przekątna wydaje się odpowiednia, bo po rozłożeniu dostajemy naprawdę sporą powierzchnię, a po złożeniu bardzo kompaktowy smartfon.

Zobacz: LG Tone+ Free to kolejne bezprzewodowe słuchawki z pokrowcem ładującym

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Urządzenie jest dopiero wczesną koncepcją, więc nie wiemy nic na temat jej specyfikacji. Surface Duo pracuje pod kontrolą Androida i pojawi się na rynku dopiero za rok. Mam nadzieję, że do tego czasu jego wygląd ulegnie zmianie, a Microsoft solidnie przepracuje ten czas i zmniejszy ramki wokół ekranu oraz grubość obudowy. A i na cieńszy zawias też byśmy nie narzekali. Tak wyglądająca koncepcja składanego smartfonu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz: Telefon do 1000 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2019

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Microsoft Surface Duo składany smartfon

Zobacz: Światłowód Plusa i IPTV Cyfrowego Polsatu po 3 miesiącach - gra warta świeczki?

Źródło tekstu: Microsoft; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu