DAJ CYNK

Telefon do 1000 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2019

Dodane przez: Mieszko Zagańczyk

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 361374

Telefon do 1000 zł? Dobry smartfon wcale nie musi być drogi. Zebraliśmy 10 najlepszych modeli dostępnych na polskim rynku. Możesz wymagać od nich bardzo wiele - nawet aparatu 64 Mpix.

Telefon do 1000 zł to jeden z najczęściej wybieranych pułapów cenowych

Telefony kosztujące około 1000 zł są dla producentów niezwykle ważną częścią rynku. To jedna z najpopularniejszych kategorii smartfonów, a dla wielu osób, poszukujących po prostu ładnego, funkcjonalnego urządzenia za niewygórowaną cenę, taka kwota jest maksimum tego, co planują wydać. Producenci kuszą więc efektownym wzornictwem i  ciekawymi funkcjami swoich smartfonów, jednak, by zmieścić się w pułapie cenowym, muszą też pójść na pewne kompromisy.

Tym razem granica cenowa nie była sztywna

W kolejnym, jesiennym rankingu podpowiadamy, co wybrać i radzimy… dlaczego w niektórych przypadkach warto wytrząsnąć ze skarbonki parę monet więcej. Producenci smartfonów walczą o klientów, a ceny urządzeń dość szybko spadają. Czasami jednak po lekkim spadku zatrzymują się na poziomie, który może nieco wykraczać poza planowany przez nabywcę budżet. Mając to wszystko na względzie, tym razem, po burzliwej redakcyjnej naradzie, podeszliśmy do tematu nieco inaczej - postanowiliśmy nie trzymać się zbyt kurczowo wyjściowej kwoty 1000 zł i nieco zwiększyć margines różnicy w cenie. Oczywiście nie przekraczając kilkudziesięciu złotych. Dlaczego tak? Ponieważ:

  • wielu producentów ustala swe europejskie ceny w granicach równie symbolicznego 250 euro, czyli 1090 zł,
  • ceny spadają czasami tak szybko, że pominięty dziś smartfon za miesiąc okaże się prawdziwym królem sprzedaży w cenie do 1000 zł,
  • wielu nawet tych sprawdzonych sprzedawców oferuje wybrane telefony w niższych cenach poniżej założonego limitu, których nie mogą zaproponować inni.

Telefon do 1000 złTelefon do 1000 zł - skąd braliśmy ceny?

Szukając ciekawych ofert, kierowaliśmy się jednak zasadą, że przede wszystkim analizujemy ceny w dużych, sprawdzonych sieciach sprzedaży, które oferują urządzenia ze sprawdzonych źródeł, z pełną polską gwarancją. Nie skreślaliśmy jednak mniejszych sklepów, które zdobyły już zaufanie nabywców.

Jak ostatnio, zestawiliśmy smartfony alfabetycznie, uznając, że ułożenie wiarygodnej listy TOP10 przy niekiedy niewielkich różnicach w specyfikacji sprzętowej mogłoby się okazać niewykonalne. Na ostatniej stronie znajdziecie ankietę z głosami Czytelników na najlepszy telefon w zestawieniu.

Jednocześnie gorąco zapraszamy też do naszego specjalnego działu na FORUM TELEPOLIS.PL, w którym od 15 lat można porozmawiać na temat wyboru telefonu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu