Nowa wersja Prawa Telekomunikacyjnego, obowiązująca od 10 maja, wymusza na operatorach zmiany w regulaminach. Zmiany dotyczą wszystkich umów w ofertach abonamentowych i Mix. Play wysyła do klientów informacje w tej sprawie.
Zmiany od 12 września 2018 roku
Pierwsza zmiana dotyczy sporów z operatorem. Od 12 września nie będzie można ich rozwiązywać przez stałe, polubowne sądy konsumenckie przy prezesie UKE.
Kolejne od 12 grudnia
Z listy przypadków, w których Play ma prawo dochodzić zwrotu ulgi przyznanej w momencie zawierania umowy (tzw. nota obciążeniowa) zostanie wykreślony przypadek "usunięcia klauzul niedozwolonych".
Zmienią się sposoby zawierania umów na odległości. Zmiany będą mogły zostać wprowadzone telefonicznie, mailem lub przez stronę internetową play.pl. Ich potwierdzenie zostanie przesłane na trwałym nośniku, np. mailem lub SMS-em przed rozpoczęciem świadczenia usługi.
W przypadku zmiany warunków umowy (aneks, przedłużenie), podpis na dokumencie złożymy dopiero po otrzymaniu proponowanej treści modyfikacji warunków na trwałym nośniku (ponownie SMS-em lub mailem). Umowę niezmiennie dostarczy kurier i będzie można od niej odstąpić bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni.
Czy można zerwać umowę?
Oczywiście, że tak - zawsze można. Trzeba jednak pamiętać, że operator może w tym przypadku naliczyć tzw. opłatę specjalną, jeśli umowa znajduje się w okresie promocyjnym. Wprowadzone zmiany są podyktowane zmianami w prawie i zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym nie jest to podstawą do rozwiązania umowy z winy operatora, bez naliczania kary.
Źródło tekstu: wł
Oj chłopie chłopie. Ty nie wiesz co to są duże rachunki za prąd. Ja mam też wszystko na prąd, nie po ...
CN475zł.. w PL 1400 conajmniej.. i to nie żart po wycenie moty g53 ( CN 450 PL1200 )
ppseudoproducent huahuahahaha nie ma zadnych dóbr osobistych by pisac ze coś mu się "niszczy"
Wyśmienity clickbait milordzie.
Może w związku z tym Play w końcu pójdzie po rozum do głowy i umożliwi samodzielną wymianę karty SIM ...