DAJ CYNK

Play zmienia regulaminy w związku ze zmianami w Prawie Telekomunikacyjnym

11.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 15311

Ważne 1

0

Nowa wersja Prawa Telekomunikacyjnego, obowiązująca od 10 maja, wymusza na operatorach zmiany w regulaminach. Zmiany dotyczą wszystkich umów w ofertach abonamentowych i Mix.



Nowa wersja Prawa Telekomunikacyjnego, obowiązująca od 10 maja, wymusza na operatorach zmiany w regulaminach. Zmiany dotyczą wszystkich umów w ofertach abonamentowych i Mix. Play wysyła do klientów informacje w tej sprawie.

Zmiany od 12 września 2018 roku

Pierwsza zmiana dotyczy sporów z operatorem. Od 12 września nie będzie można ich rozwiązywać przez stałe, polubowne sądy konsumenckie przy prezesie UKE.

Kolejne od 12 grudnia

Z listy przypadków, w których Play ma prawo dochodzić zwrotu ulgi przyznanej w momencie zawierania umowy (tzw. nota obciążeniowa) zostanie wykreślony przypadek "usunięcia klauzul niedozwolonych".

Zmienią się sposoby zawierania umów na odległości. Zmiany będą mogły zostać wprowadzone telefonicznie, mailem lub przez stronę internetową play.pl. Ich potwierdzenie zostanie przesłane na trwałym nośniku, np. mailem lub SMS-em przed rozpoczęciem świadczenia usługi. W przypadku zmiany warunków umowy (aneks, przedłużenie), podpis na dokumencie złożymy dopiero po otrzymaniu proponowanej treści modyfikacji warunków na trwałym nośniku (ponownie SMS-em lub mailem). Umowę niezmiennie dostarczy kurier i będzie można od niej odstąpić bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni.

Czy można zerwać umowę?

Oczywiście, że tak - zawsze można. Trzeba jednak pamiętać, że operator może w tym przypadku naliczyć tzw. opłatę specjalną, jeśli umowa znajduje się w okresie promocyjnym. Wprowadzone zmiany są podyktowane zmianami w prawie i zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym nie jest to podstawą do rozwiązania umowy z winy operatora, bez naliczania kary.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~
0

2018-08-13 15:41:24

@33 toms, wlo próbuje dorównać Niezgodnej7 w trollingu ;-) , nie ma lepszej opcji jak prepaid tylko odrobinę trzeba ruszyć głową, ludzie pobierają terabajty miesięcznie za kilka złotych miesięcznie, pokaż mi @32 wlo takie coś w abonamencie !

Odpowiedz

34. wlo
0

2018-08-13 15:40:36

toms - nie sądzę, żebyś tak "zabezpieczał się" przed przypadkowymi kosztami w drogim roamingu, jak to większość tu podaje. A to do nich jest kierowana jest moja opinia o pojmowaniu bezpieczeństwa ;-)

Odpowiedz

33. toms
0

2018-08-13 15:24:35

wlo - no to wg Ciebie jestem tłukiem. Dzięki. Żaden jajogłowy nie przerobi mnie na abonament. Na drzewo! :-)

Odpowiedz

32. wlo
-1

2018-08-13 12:23:40

Ponadto... Sam sobie odpowiadasz na pytanie. W prepaid skasuje skarbonkę - nie ważne czy 5 czy 50 czy 500 złotych. W każdym razie więcej nie. Tak jakby pieniądze na koncie prepaid nie stanowiły wartości żadnej mówisz? Z pewnością nie będą narzekać na to, ze mają puste konto...Jeśli uważasz, że to jest "bezpieczeństwo", ja dodam - bezpieczeństwo dla tłuków ;-)

Odpowiedz

31. wlo
0

2018-08-13 12:20:19

30 - o Chorwacji mowa była...

Odpowiedz

30. ~@29
0

2018-08-13 12:05:56

Nie chodzi o to, że pripeidowcy są lepsi-mądrzejsi, tylko o to że jak ktoś nie ma pojęcia o roamingu, nie chcę czytać regulaminu itd. to w pripaid jest bezpieczny, ile osób wyjeżdża za granicę poza UE, po powrocie zdziwiony rachunkiem.

Odpowiedz

29. wlo
0

2018-08-13 11:45:18

26 - a prepaidowcy wszystko wiedzą? Zadziwiające...

Odpowiedz

28. ~
0

2018-08-12 23:58:17

26- wyciułałeś 15 zyla na pakiet roamingowy, czy dalej jedziesz na kodach z nakrętek?

Odpowiedz

27. Pabloeq
0

2018-08-12 22:35:19

@26 Jakie "problemy mają ludzie" z tym abonamentem w roamingu? Zamiast bełkotu jakiś konkret może?

Odpowiedz

26. ~GaduAirowiec
-1

2018-08-12 22:28:09

Nigdy w zyciu abonamentu.jestem w Chorwacji i widze jakie problemy maja ludzie ktorzy maja abonament z niewiedzą nt.kosztów i danych w roamingu.

Odpowiedz

25. wlo
0

2018-08-12 21:51:41

22/23 - w Plusie oferty się pogorszyły w ostatnim czasie, więc nie ma co liczyć na kokosy. Zachowanie starej oferty jest korzystniejsze niż przedłużanie umowy ;-)

Odpowiedz