Grupa Polsat Plus podsumowała swoje działania na rzecz środowiska naturalnego czy społeczeństwa, podjęte w 2022 roku. Powstała w ten sposób 6. edycja Raportu Zrównoważonego Rozwoju.
Grupa Polsat Plus opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok. Dokument ten pokazuje, jakie działania zostały podjęte na rzecz wszystkich mieszkańców Polski, w jaki sposób Grupa walczy z wykluczeniem cyfrowym, jaka jest jej rola w transformacji energetycznej kraju, w jakim zakresie bierze udział w edukacji ekologicznej, a także w jaki sposób oszczędza energię elektryczną oraz redukuje ślad węglowy.
Misję społeczną Grupa Polsat Plus realizuje w 5 obszarach: ochrony środowiska naturalnego (na przykład we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Czysta Polska), bezpieczeństwa (teleinformatycznego, informacji, produktów i usług, ale także w ramach wsparcia służb ratowniczych), promocji sportu i aktywności fizycznej (sponsoring oraz transmisje sportowe), edukacji (zwłaszcza ekologicznej i w zakresie zdrowego stylu życia) oraz pomocy dzieciom (we współpracy z Fundacją Polsat). Swoimi działaniami Grupa wypełnia 9 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Zobacz: Grupa Polsat Plus podała wyniki za 2022. Mniej usług i klientów, ale jest zysk
Zobacz: Play i Plus chcą przedłużyć rezerwację na 900 MHz. Ruszyły konsultacje
Działania podejmowane w minionym roku przez Grupę Polsat Plus wyglądają imponująco. W obszarze środowiskowym przedsiębiorca ma następujące osiągnięcia:
Z kolei w zakresie społecznym było to następujące liczby:
Aktualnie w ramach realizacji Strategii 2023+ Grupa Polsat Plus prowadzi szereg inicjatyw w segmencie Czystej Energii. Między innymi rozwija 6 projektów farm wiatrowych na lądzie o łącznej mocy około 300 MW oraz planuje rozbudowę farmy słonecznej Brudzew, która w 2022 roku wyprodukowała blisko 78 GWh zeroemisyjnej energii elektrycznej, zasilającej sieć nadajników służących sieci Plus.
Jednocześnie wspólnie z ZE PAK Grupa dynamicznie buduje pełny łańcuch gospodarki zielonego wodoru, który zyskał na znaczeniu w obliczu światowego kryzysu energetycznego. Przygotowuje się do produkcji zielonego wodoru, buduje pierwsze ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. W Świdniku powstaje fabryka miejskich ekologicznych autobusów wodorowych, a pierwszych 20 NesoBusów trafi do Rybnika w związku z wygranym przetargiem na dostawę autobusów dla tego miasta.
Więcej informacji można znaleźć w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022 Grupy Polsat Plus.
Zobacz: Majówkowy hit. Nie wiesz, że potrzebujesz tego sprzętu
Zobacz: Orange świętuje i sypie gigabajtami. Nju mobile ma 10 lat
Źródło zdjęć: Grupa Polsat Plus
Źródło tekstu: Grupa Polsat Plus