DAJ CYNK

Stało się. Facebook zaczyna pobieranie opłat

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Wydarzenia

Stało się. Facebook zaczyna pobieranie opłat

Meta wprowadza w życie swój nowy plan monetyzacji Facebooka i Instagrama. Teraz użytkownicy będą mogli zapłacić za weryfikację konta.

Zeszłej jesieni Elon Musk przejął Twittera i podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które nie spodobały się wielu użytkownikom platformy. Najpierw zwolnił wielu pracowników, a później wprowadził opłaty za funkcje, które wcześniej były darmowe, w tym niebieski znak weryfikacyjny.

Zuckerberg bierze przykład z Muska. Płatna weryfikacja na Facebooku staje się faktem

Wszystko wskazuje na to, że Mark Zuckerberg bierze przykład z Elona Muska. Meta również zwalnia na potęgę. Ostatnio pisaliśmy o tym, że pracę straci kolejnych 10 tysięcy pracowników. Na tym jednak nie kończy się podobieństwo działania dwóch jegomościów. Facebook i Instagram powoli wprowadzają opłatę za weryfikację konta.

Program zadebiutował w zeszłym miesiącu w Australii i Nowej Zelandii, lecz już teraz trafia również do obywateli Stanów Zjednoczonych. Osoby pragnące mieć znaczek weryfikacji będą musiały uiścić miesięczną opłatę abonamentową w wysokości 12 dolarów. Kwota wzrasta do 15 dolarów, jeśli użytkownik zdecyduje się na zakup przez Google Play lub App Store. 

Użytkownicy Twittera wykorzystali decyzję Muska, by móc stworzyć fałszywe konto i zweryfikować je w celu podszywania się pod kogoś innego. Ich celem był nawet sam Elon Musk. Tutaj taka sytuacja nie będzie miała miejsca, gdyż Meta do weryfikacji konta będzie potrzebowała dokumentu tożsamości. 

Są jednak pewne spore minusy posiadania zweryfikowanego konta. Użytkownik posiadający taki profil nie będzie mógł zmienić nazwy, zdjęcia ani danych osobowych, gdyż w przeciwnym razie będzie musiał ponownie przejść przez proces weryfikacji i oczywiście od nowa zapłacić.

Zobacz: Polska zaciągnie gigantyczny kredyt. Znamy szczegóły
Zobacz: OpenAI w opałach. Duże firmy blokują dostęp do ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu