DAJ CYNK

Bolt rozstawi w całej Polsce darmowe hulajnogi

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Bolt udostępni 250 darmowych e-hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. Wszystko z okazji Dnia bez Samochodu. W ten sposób firma chce zachęcać mieszkańców miast do wypróbowania alternatywnych środków transportu. 

W Światowy Dzień bez Samochodu, który przypadka w piątek 22 września, Bolt udostępni 250 darmowych hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do korzystania z niskoemisyjnych i alternatywnych dla prywatnego samochodu środków transportu po mieście. 

Hulajnogi elektryczne to doskonały sposób na pokonanie średniego dystansu np. na przystanek autobusowy. Już teraz widzimy, że hulajnogi elektryczne zyskują na popularności. Według naszych danych, w porównaniu rok do roku, liczba przejazdów jednośladami Bolt wzrosła dwukrotnie. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci mieszkańców do wypróbowania tego środka transportu

 – przekonuje Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt Rentals.

Jak skorzystać z darmowej hulajnogi? 

Udział w akcji będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy miast, w których dostępne są hulajnogi elektryczne Bolt. Liczba darmowych hulajnóg w każdym mieście jest proporcjonalna do ogólnej liczby dostępnego sprzętu, aby niezależnie od wielkości miasta, każdy miał szansę wziąć udział w akcji. 

Aby skorzystać z wolnego od opłaty przejazdu, wystarczy zeskanować kod QR na hulajnodze – jeśli trafi się na tę objętą akcją, przejazd rozpocznie się automatycznie, bez pobierania opłaty

Ogłaszając swoją akcję, Bolt przypomina o zasadach bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy na hulajnogach elektrycznych. Firma zaleca:

  • korzystanie z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenie tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenie w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystanie z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystanie z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • korzystanie z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Należy też pamiętać o parkowaniu zgodnie z przepisami. Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach. W przypadku, jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi. Przepisy nakazują zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.

Zobacz: Zielone e-hulajnogi Bolt – śmigałem na nich po Warszawie i coraz bardziej mi się podobają
Zobacz: Bolt nagra pasażerów. Nie będziesz wiedział kiedy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: Bolt