DAJ CYNK

Mały, ale wariat. Shuttle prezentuje mini-PC z Ryzenami

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3100

Shuttle Barebone XPC DA320

Firma Shuttle zaprezentowała nowy, miniaturowy komputer z procesorami AMD Ryzen. Ten idealnie nadaje się do pracy biurowej lub konsumowania multimediów.

Niemiecka firma Shuttle wprowadza do swojej oferty nowy PC typu Barebone z procesorem AMD Ryzen. Model XPC DA320, bo o nim właśnie mowa, mieści się w niewielkiej obudowie o grubości zaledwie 4,3 cm i pojemności 1,3 litrów. Pomimo tak skromnych gabarytów we wnętrzu znalazło się miejsce dla pełnowymiarowego procesora AMD Ryzen czy też 32 GB pamięci RAM. Z kolei zintegrowany układ graficzny AMD Radeon Vega pozwala na podłączenie maksymalnie trzech monitorów 4K Ultra HD przez złącza HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4.

Shuttle Barebone XPC DA320

Poza tym komputer wyposażony jest w dwie karty sieciowe, osiem złączy USB, a także dwa porty COM. Ciekawie prezentuje się też możliwość włączenia PC-ta zdalnie, co znacząco ułatwia wykorzystywanie go na przykład w formie przystawki multimedialnej do telewizora. Komputer można kupić zarówno w wersji z dyskiem SATA, jak i M.2 NVMe. Co więcej, dostępną przestrzeń można łatwo poszerzyć, dzięki zewnętrznemu złączu na dysk SSD NVMe w formacie M.2-2280. Całość zasilana jest przy pomocy 120-watowego zasilacza.

Shuttle Barebone XPC DA320

Rekomendowana cena Shuttle XPC Barebone DS320 to 198 euro + VAT. Komputer jest już dostępny w europejskich sklepach z elektroniką.

Zobacz: Qualcomm pracuje nad konkurentem dla Apple M1. Obsłuży do 32 GB RAM
Zobacz: Procesory Intel Rocket Lake - mniej rdzeni w wyższej cenie? Wyciekły ceny układów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Shuttle

Przewiń w dół do następnego wpisu