DAJ CYNK

Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu


Trafił do mnie na testy lawendowy telefon jak puderniczka – Samsung Galaxy Z Flip3 5G. Bardzo kobiecy, fikuśny, ładne cacko… Galaxy Z Flip3 to telefon zupełnie nie w moim typie, ale z drugiej strony to kawałek bardzo przemyślanej technologii. A to się przecież ceni. Smartfony z elastycznymi ekranami to zresztą przyszłość, choć dopiero raczkująca. Za co więc można polubić Z Flip3 5G, a za co nie?

Dobrze pamiętam jeszcze czasy, gdy telefony z klapką w obudowach o kształcie zbliżonym do kwadratu nazywane były „puderniczkami”, a jako ich nabywcy wskazywane były najczęściej kobiety. Wtedy były to modele z klawiaturą i raczej małymi ekranami. Dziś ta forma powraca, między innymi właśnie w Samsungu Galaxy Z Flip3 5G. Podobne obudowy dzieli jednak przepaść technologiczna – tym razem otrzymujemy zamiast klawiatury spory, elastyczny ekran AMOLED, a wewnątrz potężny układ o wydajności przewyższającej niejednego laptopa. Po testach modelu Galaxy Z Flip3 5G utwierdzam się też w przekonaniu, że rozkładane telefony tego typu to przyszłość telefonii, na pewno jeden z jej najważniejszych trendów. Przyszłość, czyli nie dziś. Czego więc zabrakło dziś i co dziś zasługuje na brawa? 

 

Galaxy Z Flip3 5G w kolorze lawendowym to niejedyna wersja smartfonu – w Polsce powstały też warianty: beżowy, czarny i zielony. Dwa ostatnie nie wyglądają już tak kobieco, więc w męskich rękach nie będą zgrzytem. Spójrzmy zatem, jak Galaxy Z Flip3 5G sprawdza się jako smartfon.

Samsung wycenił ten model na 4799 zł za wersję 8/128 GB. Nie jest to mała kwota, ale jak na smartfon rozkładany – bardzo zachęcająca. Na naszym rynku jest to jednocześnie jeden z najtańszych telefonów tego typu. Pokusa do kupna jest więc spora.

sierpień 2021
183 g, 6.9 mm grubości
8 GB RAM
256 GB, (opcje: 128 GB)
LTE do 2000Mbps
12 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix
6.7" - Dynamic AMOLED (1080 x 2640 px, 426 ppi)
Qualcomm SM8350 Snapdragon 888, 2,84 GHz
Android v.11.0
3300 mAh, USB-C

Co w zestawie?

Duże, czarne pudełko z Galaxy Z Flip3 5G może trochę rozczarowywać – wewnątrz znalazł się tylko smartfon, kabel USB C, kluczyk do karty SIM i standardowe „książeczki”. Dziwić może brak ładowarki – to zazwyczaj uważane jest za wadę i stanowi często przedmiot zbędnych dyskusji w internecie. Nie ma jednak o czym mówić – niestety, do współpracy z tym modelem wystarczy zwykła ładowarka od dowolnego innego telefonu, zgodna z QC 2.0 i o mocy 15 W. Wystarczy więc ładowarka od starszego Galaxy.

/images/articles/samsung-galaxy-z-flip3-5g/Samsung-Galaxy-Z-Flip3-5G-test-recenzja-opinia-jak-wyglada-03.jpg

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu