Kraśnik cyfrowym skansenem Lubelszczyzny?
Rada Miasta Kraśnik na Lubelszczyźnie poparła petycję stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większą ekspozycja na sztuczne pole elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości.

Przeciwnicy 5G nie próżnują i czasem znajdują poparcie lokalnych władz samorządowych. Tak się zdarzyło w Kraśniku w województwie lubelskim, gdzie 23 marca do Rady Miasta Kraśnik tego roku wpłynęła petycja stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G o potrzebie ochrony mieszkańców przed ekspozycją na pole elektromagnetyczne. Portal kraśnik.naszemiasto.pl podał, że w petycji można przeczytać między innymi:
(...) wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardy 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku.
Zobacz: Francuska lewica: moratorium na 5G! Macron: jesteście jak Amisze...
Zobacz: Zablokowali budowę masztu Play, myśląc, że to 5G



To jednak nie wszystko. W petycji przedłożonej Radzie Miasta Kraśnik pojawił się również punkty wnioskujące o zdemontowanie sieci W-Fi w szkołach oraz nakazanie uczniom przełączania telefonów komórkowych na tryb samolotowy podczas lekcji i zakazanie ich używania w czasie przerw. Wyjątkiem od ostatniego miałyby być cele związane z informowaniem rodziców lub sytuacje alarmowe.
Uchwała w sprawie poparcia petycji została uchwalona, choć nie jednogłośnie: 9 radnych było za, 6 przeciw, a 3 się wstrzymało od głosu.
- To jest coś absolutnie nowego i nie wiemy jak będzie działało na nasze organizmy i na nasze dzieci.
- powiedział radny Jan Albiniak
- My nie mamy na to wpływy, te nadajniki i tak będą montowane czy my tego chcemy, czy nie chcemy. Poczytajcie informacje z każdej strony, czy to 5G jest rzeczywiście szkodliwe.
- powiedział radny Jacek Michalczyk
- Przypomnę tylko, że współpraca Polski i USA w sprawie technologii 5G jest ważnym elementem polityki zagranicznej rządu Mateusza Morawieckiego i sojuszu polsko-amerykańskiego. W tej sprawie 2 września ubiegłego roku podpisana została przez premiera polskiego rządu i wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a stosowna deklaracja.
- dodał Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta Kraśnik
Zobacz: Narodowy Program Zdrowia: nie ma dowodów na negatywny wpływ 5G na zdrowie człowieka
Zobacz: 5G nie szkodzi - naukowcy obalają mity pseudonaukowców [wideo]