DAJ CYNK

Kraśnik cyfrowym skansenem Lubelszczyzny?

msnet

Wydarzenia

Kraśnik cyfrowym skansenem Lubelszczyzny

Rada Miasta Kraśnik na Lubelszczyźnie poparła petycję stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większą ekspozycja na sztuczne pole elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości.

Przeciwnicy 5G nie próżnują i czasem znajdują poparcie lokalnych władz samorządowych. Tak się zdarzyło w Kraśniku w województwie lubelskim, gdzie 23 marca do Rady Miasta Kraśnik tego roku wpłynęła petycja stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G o potrzebie ochrony mieszkańców przed ekspozycją na pole elektromagnetyczne. Portal kraśnik.naszemiasto.pl podał, że w petycji można przeczytać między innymi:

(...) wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardy 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku.

Zobacz: Francuska lewica: moratorium na 5G! Macron: jesteście jak Amisze...
Zobacz: Zablokowali budowę masztu Play, myśląc, że to 5G

To jednak nie wszystko. W petycji przedłożonej Radzie Miasta Kraśnik pojawił się również punkty wnioskujące o zdemontowanie sieci W-Fi w szkołach oraz nakazanie uczniom przełączania telefonów komórkowych na tryb samolotowy podczas lekcji i zakazanie ich używania w czasie przerw. Wyjątkiem od ostatniego miałyby być cele związane z informowaniem rodziców lub sytuacje alarmowe.

Uchwała w sprawie poparcia petycji została uchwalona, choć nie jednogłośnie: 9 radnych było za, 6 przeciw, a 3 się wstrzymało od głosu.

- To jest coś absolutnie nowego i nie wiemy jak będzie działało na nasze organizmy i na nasze dzieci.

- powiedział radny Jan Albiniak

- My nie mamy na to wpływy, te nadajniki i tak będą montowane czy my tego chcemy, czy nie chcemy. Poczytajcie informacje z każdej strony, czy to 5G jest rzeczywiście szkodliwe.

- powiedział radny Jacek Michalczyk

- Przypomnę tylko, że współpraca Polski i USA w sprawie technologii 5G jest ważnym elementem polityki zagranicznej rządu Mateusza Morawieckiego i sojuszu polsko-amerykańskiego. W tej sprawie 2 września ubiegłego roku podpisana została przez premiera polskiego rządu i wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a stosowna deklaracja.

- dodał Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta Kraśnik

Zobacz: Narodowy Program Zdrowia: nie ma dowodów na negatywny wpływ 5G na zdrowie człowieka
Zobacz: 5G nie szkodzi - naukowcy obalają mity pseudonaukowców [wideo]

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: krasnik.naszemiasto.pl

Źródło tekstu: krasnik.naszemiasto.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu