DAJ CYNK

Plus: Sprawdź czy telefon nie był kupiony na raty

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 48428

Plus chce ułatwić życie osobom kupującym używane telefony. Operator uruchomił specjalną stronę, na której można sprawdzić, czy urządzenie było kupione na raty w Plusie.Plus chce ułatwić życie osobom kupującym używane telefony. Operator uruchomił specjalną stronę, na której można sprawdzić, czy urządzenie było kupione na raty w Plusie.

Jak wiadomo, Plus blokuje numery IMEI telefonów w przypadku braku płacenia rat. Jeśli więc kupimy telefon z drugiej ręki, a jego pierwszy właściciel przestanie spłacać raty, to nasza nowa zabawka zostanie zablokowana. Oczywiście będzie można z niej korzystać, ale bez możliwości dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz korzystania z dowolnej funkcji, która do działania wymaga włożonej karty SIM i połączenia z siecią komórkową.

Zobacz: Nie płacisz rat? Plus zablokuje Ci telefon

Żeby uniknąć przykrych rozczarowań, Plus uruchomił specjalną stronę internetową. Można za jej pomocą sprawdzić, czy telefony był kupiony w ofercie ratalnej Plusa. Wystarczy, że w formularz wpiszemy numer IMEI. W bazie znajdują się telefony kupione po 8 lipca 2016 roku.

Formularz znajduje się pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu