DAJ CYNK

Orange Flex to oferta na kartę. Odkryliśmy to przenosząc numer

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Do ciekawego odkrycia doszliśmy przenosząc numer z sieci Orange Flex. Okazało się, że nowa oferta Pomarańczowych wcale nie jest abonamentem, jak myślą niektórzy, tylko ofertą na kartę.

Flex jest zły, bo nie jest ofertą na kartę? Cóż...

Po wiadomością dotyczącej premiery oferty Orange Flex dominowały dwa komentarze - drogo i oferta na kartę jest lepsza (i tańsza!). Dla wszystkich miłośników prepaidów mam złą informację - Flex jest ofertą na kartę.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange Flex to taki Play Next, tylko że dużo lepszy. Pomarańczowi zamiatają

Nieudane przeniesienie numeru

Dowiedzieliśmy się o tym próbując przenieść numer z Flexa do innego operatora. We wniosku o przeniesienie zaznaczyliśmy, że przenosimy ofertę abonamentową, zgodnie z okresem wypowiedzenia. Nauczeni doświadczeniem dokładnie sprawdziliśmy, czy pracownik salonu nie popełnił żadnego błędu, a po godzinie zaskoczył nas SMS informujący, że przeniesienie numer nie jest możliwe. Powodem odrzucenia wniosku był Błędny typ usługi. Oznacza to, że we wniosku został podany niewłaściwy typ kontraktu, czyli w tym przypadku numer z Flexa powinien być oznaczony jako numer na kartę.

Zobacz: TikTok w Orange Flex bez limitu GB. Efekt współpracy z twórcami aplikacji

Orange potwierdza - Flex jest ofertą na kartę

Zaskoczeni postanowiliśmy spytać o zdanie obsługi Orange Flex. Miła Pani na czacie poinformowała, że faktycznie przenosząc numer z Flexa należy zaznaczyć, że jest to numer na kartę. Dodatkowo pytanie skierowaliśmy do rzecznika prasowego Orange.

Potwierdził on, że Flex, choć nietypowy, jest faktycznie bardziej ofertą na kartę. Podobnie jak w klasycznym prepaidzie, z góry opłacamy w nim konkretną subskrypcję, z której później korzystamy. Podobnie jak w przypadku innych usług, np. Netflixa.

Choć dyskusja o tym, czy Flex jest ofertą na kartę czy nie to temat niemal filozoficzny, w tym wszystkim najważniejsza jest informacja na temat samego procesu przenoszenia numeru. Gdyby ktoś miał potrzebę przeniesienia numeru z Flexa do innego operatora, musi pamiętać, że chce przenieść numer na kartę, bez konieczności zachowania okresu wypowiedzenia.

Zobacz: 12 GB za darmo od Orange za wygrany mecz polskiej reprezentacji
Zobacz: Postawiliśmy z Orange nadajnik. Zobacz jak to się robi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu