DAJ CYNK

[Aktualizacja] Orange Flex to taki Play Next, tylko że dużo lepszy. Pomarańczowi zamiatają

msnet

Taryfy, promocje, usługi

Orange Flex nokautuje Play Next - właśnie tak się robi prawdziwą taryfę #chceszmasz. Pomarańczowi nie są może pierwsi, ale Folx umarł, niech żyje Orange Flex!

Czy ktoś pamięta jeszcze markę Folx oraz kryjącą się pod nią pierwszą sieć komórkową w aplikacji, jak siebie reklamowali? Jej kariera dosyć szybko się skończyła, ale sposób działania oparty na płatnej subskrypcji oraz sterowanie wszystkim za pomocą aplikacji na smartfonie pozostał. Potem formuła została "reaktywowana" w usłudze Play NEXT. Wychodzi na to, że Pomarończowi pozazdrościli Fioletowym i stworzyli swoją wariację na temat Folxa.

Zobacz: [Aktualizacja] Folx - pierwsza sieć komórkowa w aplikacji
Zobacz: [Aktualizacja] Folx - to jest już koniec, nie ma już nic
Zobacz: Play Next - nowa oferta dostępna w aplikacji mobilnej

Pomarańczowy Orange Flex

Nasze życie raz przyspiesza, raz zwalnia, a potem znów nabiera prędkości. Orange wychodzi naprzeciw takim fluktuacjom i wprowadza w pełni elastyczną ofertę komórkową, która ma nadążyć zmianami. Nie ma w niej sztywnej umowy lub zobowiązań, za to jest cała gama opcji, które można włączać i wyłączać w każdej chwili za pomocą aplikacji. Wszystko bez zbędnych formalności lub wizyt w salonie.

- Dziś wraz z Orange Flex wprowadzamy na rynek zupełnie nową ideę: w pełni cyfrowe doświadczenie, „operatora w aplikacji”, który umożliwia klientom dopasowanie ich planu komórkowego z poziomu smartfonu, a potem łatwą zmianę pakietów zależnie od potrzeb, bez zobowiązań. To w pełni cyfrowy, współdziałający z eSIM i elastyczny sposób na korzystanie z usług mobilnych i rozrywki. A to dopiero początek naszej rewolucji.

- powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Orange Flex w praktyce

Aby rozpocząć korzystanie z oferty Orange Flex, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu App Store (iOS) lub Google Play (Android) - będzie dostępna od 10 maja od godziny 10:00 - i zarejestrować się. Podczas rejestracji w aplikacji użytkownik potwierdza swoją tożsamość, w pełni cyfrowo i - jak zapewnia operator - bezpiecznie. W tym celu należy zrobić zdjęcie swojego dokumentu tożsamości (na przykład dowodu osobistego) oraz selfie. System biometrycznej weryfikacji porówna oba zdjęcia. Na koniec dodajemy w aplikacji kartę płatniczą, z której będą automatycznie pobierane płatności za usługi.

Płatność będzie pobierana z góry, co ma dać pełną kontrolę nad wydatkami, bez zaskoczeń na koniec miesiąca. Bezpłatną kartę SIM dostarczy kurier. Można będzie ją również odebrać w dowolnym salonie Orange w Polsce. Jest też możliwość zamiany zwykłej karty SIM na jej wirtualny odpowiednik eSIM i aktywować swój plan zdalnie w 5 minut. Wszelkie pytania można zadać na czacie w aplikacji, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Orange Flex - Ty wybierasz wielkość Internetu

W Orange Flex każdy ma taki plan, jakiego właśnie potrzebuje. Do wyboru jest ich aż 10, a w każdym dostaniemy nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi, SMS-y, MMS-y (w Polsce i w roamingu EU) oraz dostęp do portali społecznościowych bez zużycia transferu danych. Dodatkowo można dokupić tyle Internetu, ile akurat nam trzeba: 1, 5 lub 10 GB. w cenie odpowiednio 3 zł, 10 zł i 15 zł. Swój plan można zmieniać na wyższy lub niższy bez dodatkowych opłat, nawet co miesiąc.

- Orange Flex powstał na bazie tego, co mówili obecni i byli klienci Orange. Wysłuchaliśmy blisko 4000 opinii i wyciągając z nich wnioski, stworzyliśmy Orange Flex od podstaw. Dlaczego jest wyjątkowy? Bo łączy elastyczność ofert na kartę i wygodę abonamentów. Zupełnym przełomem jest możliwość aktywowania nowego numeru w parę minut bez wychodzenia z domu dzięki eSIM. Do tego brak umowy, papierologii i możliwość zmiany planu w czasie rzeczywistym. Włączasz i wyłączasz w aplikacji, co chcesz, kiedy chcesz i korzystasz od razu. Zawsze wiesz, za co i ile płacisz. Masz wszystko pod kontrolą.

- powiedział Artur Stankiewicz, dyrektor Marketingu Rynku Konsumenckiego w Orange Polska

Zobacz: Wyniki Orange po 1Q2019 - więcej światłowodów, klientów konwergentnych i wzrost przychodów
Zobacz: Orange Światłowód w Warszawie taniej. Można oszczędzić nawet 360 zł
Zobacz: Orange przejmuje SecureLink. Chce być liderem cyberbezpieczeństwa w Europie

Orange Flex - za Facebooka nie płacę

Dzięki specjalnym pakietom nielimitowanego transferu danych, czyli Pass-om, korzystanie z serwisów społecznościowych, muzycznych i wideo w Orange Flex nie będzie zużywać pakietu danych. Do wyboru są:

 • Social Pass do wykorzystania na platformach Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber,
 • Music Pass na korzystanie z usług Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio,
 • Video Pass na YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go.

Zbliża się festiwalowe lato, w czasie którego tysiące fanów muzyki będą bawić się na Orange Warsaw Festival, Open’er Festival powered by Orange i Kraków Live Festival. Z tej okazji Music Pass w Orange Flex będzie całkowicie za darmo. Można go aktywować w dowolnej chwili między 10 maja a 17 sierpnia bieżącego roku i przez kolejnych 100 dni cieszyć się nielimitowanym transferem danych do wykorzystania na platformach muzycznych. Od 18 sierpnia za Music Pass zapłacimy 5 zł na 30 dni, także przy wyborze comiesięcznej opłaty cyklicznej.

Opłata za opcję Video Pass będzie uzależniona od czasu obowiązywania:

 • 5 zł za 1 dzień,
 • 10 zł za 7 dni,
 • 20 zł za 30 dni,
 • 20 zł miesięcznie za pakiet cykliczny, odnawialny co 30 dni.

Orange Flex - ile to kosztuje

Orange przygotował 10 planów taryfowych w Orange Flex, które różnią się wielkością pakietów danych:

Opłata za plan w okresie rozliczeniowym (miesiąc) Pakiet internetowy do wykorzystania w Polsce Pakiet internetowy do wykorzystania w roamingu UE
31 zł 6 GB 2,59 GB
33 zł 8 GB 2,76 GB
35 zł 10 GB 2,93 GB
37 zł 12 GB 3,09 GB
39 zł 14 GB 3,26 GB
40 zł 20 GB 3,34 GB
50 zł 50 GB 4,18 GB
60 zł 60 GB 5,01 GB
70 zł 70 GB 5,85 GB
80 zł 100 GB 6,68 GB
 

W każdej chwili można też zamówić dodatkową kartę SIM, by korzystać ze swojego numeru na innym urządzeniu. Przez pierwsze 6 miesięcy usługa jest za darmo, a później kosztuje 9 zł miesięcznie.

Do Orange Flex dołączyć może każdy. Klienci mobilnych ofert abonamentowych w Orange (poza Orange Love) mogą przenieść swoje usługi do Orange Flex już na 6 miesięcy przed końcem umowy.

Zobacz: [Aktualizacja] Czy Plan Mobilny Orange pozamiata? Jako pierwsi przedstawiamy szczegóły oferty
Zobacz: Wyniki T-Mobile Polska za 1Q2019: stabilny wynik EBITDA, mimo negatywnego wpływu zdarzeń jednorazowych, wzrost bazy klientów
Zobacz: Busuu w Plusie: języków obcych można się uczyć zawsze i wszędzie, także offline

Zanim przejdziemy do ankiety, w której będziecie mogli wyrazić swoją opinię na temat oferty Orange Flex, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć miejsca, w którym konferencja Pomarańczowych się odbyła. Lokalizacja była bardzo klimatyczna.

Aktualizacja:

Oto kilka dodatkowych rzeczy na temat oferty Orange Flex, o których się dowiedzieliśmy podczas dzisiejszej konferencji pomarańczowego operatora:

 • Zdjęcia użyte do weryfikacji mają nie być przechowywane.
 • Aplikacja ma wyszukiwarkę pakietów - wpisujemy kraj i otrzymamy na przykład listę dostępnych pakietów internetowych.
 • Po wyczerpaniu pakietu internetowego w roamingu, połączenie jest przerywane, żeby nie nabić nam rachunku. To samo dotyczy połączeń głosowych - oczywiście poza roamingiem w UE, gdzie dzwonimy bez limitów.
 • Każda usługa ma niezależny okres rozliczeniowy. Jeśli uruchomimy ją dzisiaj na miesiąc, to ten czas jest liczony od dzisiaj.
 • W ramach Orange Flex będzie można kupować telefony i akcesoria w różnych opcjach, w tym z płatnością jednorazową i na raty.
 • Oferta nie jest obecnie dostępna dla biznesu. Ma to się zmienić w przyszłości.
 • W aplikacji mamy jedno konto dla jednego numeru, ale można się między nimi łatwo przełączać. Jeśli będą klienci, którzy będą chcieli mieć wiele numerów, będą mogli zmienić zarządzanie.
 • Numer klienta jest trzymany 6 miesięcy po rezygnacji. W tym czasie można powrócić do usługi.
 • Migracje z prepaida do Orange Flex może nastąpić w dowolnym momencie. W przypadku postpaida migracja jest możliwa na 6 miesięcy przed końcem umowy. Nie dotyczy to oferty Orange Love.
 • Przeniesienie numeru od innego operatora wykonamy w aplikacji. Wystarczy podać numer i wskazać skąd go chcemy przenieść. Cały proces ma się obyć bez papierowych dokumentów.

Ankieta
15%
15%
13%
21%
32%
4%

Wszystkich głosujących: 2352

Źródło ankiety: [Aktualizacja] Orange Flex to taki Play Next, tylko że dużo lepszy. Pomarańczowi zamiatają

Aktualizacja:

Jak pisze na Twitterze rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński, na liście Music Pass nie zabraknie Spotify.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu