DAJ CYNK

[Aktualizacja] Folx - pierwsza sieć komórkowa w aplikacji

30.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 24089

Ważne 9

11

Folx to pierwsza w Polsce sieć komórkowa, która w całości działa w aplikacji dostępnej dla telefonów z Androidem i systemem iOS.Folx to pierwsza w Polsce sieć komórkowa, która w całości działa w aplikacji dostępnej dla telefonów z Androidem i systemem iOS.

Żadnych umów, rachunki, które same się płacą, wszystkie usługi w jednej aplikacji - tym charakteryzuje się nowa sieć komórkowa Folx. Obecnie, aby móc z niej skorzystać, trzeba mieć zaproszenie i kod aktywacyjny. Zaproszenie możemy zdobyć od znajomego, który już ma konto w sieci - wtedy oboje dostaniemy miesiąc darmowej subskrypcji. Innym sposobem otrzymania kodu jest zainstalowanie aplikacji i wysłanie z jej poziomu swojego adresu e-mail. Potem pozostaje cierpliwie czekać...Subskrypcja kosztuje 29,99 zł miesięcznie. Za tę kwotę otrzymujemy:

  • nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
  • nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych,
  • nielimitowane SMS-y/MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych (SMS/MMS standardowy),
  • transmisję danych w Polsce (APN Internet) - pakiet 20 GB,
  • roaming w UE bez dodatkowych opłat - nie dotyczy Internetu: miesięczny limit danych w roamingu wynosi 1,51 GB (potem 0,04 zł za 1 MB).

Jednorazowa opłata startowa wynosi 9,99 zł, chyba że zdecydujemy się przenieść numer od innego operatora do sieci Folx. Nowy numer sami możemy sobie wybrać.

Jak możemy przeczytać w opisie aplikacji Folx w sklepie Google Play: karta SIM przyjeżdża do Ciebie nawet w 15 minut. Możesz zapomnieć o kolejkach do salonów. Folx działa wszędzie, ale karta SIM przyjeżdża do Ciebie w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie i na terenie konurbacji śląskiej.

Więcej informacji w regulaminie i cenniku oraz na stronie folx.com. Tam też znajdziemy linki do aplikacji Folx dla Androida i iOS.

Dziękujemy użytkownikowi wunderli za informację.

[Aktualizacja: 30.11.2017 godz. 17:49]

Otrzymaliśmy wiadomość od operatora sieci Folx, że informacja jakoby Uber był jedynym dostawcą kart SIM jest już nieaktualna. Rzeczywiście wzmianka o tym zniknęła zarówno z FAQ na stronie folx.com, jak i z opisu aplikacji w sklepie. Oto co jeszcze nam napisali:

Faktycznie, marka Folx nawiązała współpracę z marką Uber, ale dotyczy ona głównie komunikacji. Uber nie jest dostawcą kart SIM. Kierowcy Folx, którzy zajmują się ich dystrybucją, mogą być równolegle kierowcami Ubera, ale zasadniczo Uber nie odpowiada za dostawę kart do użytkowników. Serdeczna prośba o sprostowanie.

Sama idea powstała w Play, ale przerodziła się w niezależną spółkę akcyjną, tylko finansowaną przez tych samych inwestorów. W ramach porozumienia, Folx korzysta z zasięgu dostępnego w sieci Play. Należy jednak podkreślić, że obydwie spółki są niezależne od siebie.

Źródło tekstu: wł

Tagi: folx
Komentarze
Zaloguj się