DAJ CYNK

Orange przejmuje SecureLink. Chce być liderem cyberbezpieczeństwa w Europie

orson_dzi

Wydarzenia

Orange informuje o przejęciu 100% udziałów firmy SecureLink, jednego z największych, niezależnych dostawców rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w Europie.

SecureLink to założona w 2003 roku firma działająca w kilku europejskich państwach. Oferuje usługi z zakresu m.in. doradztwa w zakresie bezpieczeństwa, konserwacje zabezpieczeń, całodobowe wsparcie z pulpitami serwisowymi i możliwość zarządzania wykrywaniem i reagowaniem (MDR). SecureLink zatrudnia ponad 600 pracowników w 14 biurach, obsługuje ponad 2100 klientów w różnych branżach, a przychody firmy w 2018 roku wyniosły 248 mln dolarów.

Zobacz: Orange pozamiata rynek w najbliższy czwartek. Czego można się spodziewać?

Przejęcie pozwoli Orange stać się jednym z europejskich liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Firma będzie zatrudniała ok 1800 pracowników zajmujących się tą branża i będzie generować ok 600 mln euro przychodu. Kadra kierownicza SecureLink dołączy do zespołu Orange.

Zobacz: Inteligentne liczniki wody Orange w kolejnych trzech miastach

Transakcja ma zostać dopięta na przełomie II i III kwartału 2019 roku. Jej wartość nie jest znana, ale Orange informuje, ze SecureLink jest wyceniana na 515 mln dolarów.

Zobacz: Orange Polska: nowa CyberTarcza zwiększa bezpieczeństwo korzystania z Internetu w smartfonie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu