Szef HoloLens zrezygnował ze stanowiska. W tle poważne zarzuty
Alex Kipman, główna postać odpowiadająca za rozwój okularów HoloLens odchodzi z firmy. W pojawiają się doniesienia o słownych i seksualnych nadużycia. Co stanie się teraz z projektem?

Redakcja portalu Business Insider poinformowała o tym, że ze swojego stanowiska zrezygnował Alex Kipman, szef projektu HoloLens. To on dotychczas był główną figurą odpowiadającą za rozwój okularów rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu. Wcześniej pracował również przy projekcie kontrolera ruchu Kinect. Jako jeden z powodów decyzji Kipmana podaje się oskarżenia o stosowanie słownych i seksualnych nadużyć.
Alex Kipman miał zostać oskarżony o nieodpowiednie zachowanie przez 25 różnych pracowników firmy. Zostały podane przykłady niechcianego dotyku, a raz ponoć oglądał nieodpowiedni film w biurze przy pracownikach. Co więcej, tego typu sytuacje zdarzały się na tyle często, że trzech pracowników firmy w rozmowie z Insiderem wyznało, że dostali polecenie z góry, by nie zostawiać kobiet samych w pomieszczeniu z Kipmanem.



Microsoft HoloLens boss Alex Kipman is leaving the company after misconduct allegations. Kipman led the teams that developed the HoloLens headset and the Kinect for Xbox. He has reportedly resigned after allegations of verbal abuse and sexual harassment https://t.co/4OznA4lLbR pic.twitter.com/qUVJkSFFHf
— Tom Warren (@tomwarren) June 8, 2022
Sytuacja wyglądała ponoć dużo lepiej podczas pandemii COVID-19, gdy biura były pozamykane, a pracownicy wykonywali swoje obowiązki zdalnie. Jednak po powrocie do biurowców, nieprzyjemne sytuacje miały również wrócić. Pomimo napiętej sytuacji w zespole, Alex Kipman pozostanie w firmie jeszcze przez dwa miesiące i pomoże we wprowadzeniu w obowiązki swojego następcę. Z kolei serwis GeekWire wskazuje na to, że jest to początek całkowitej reorganizacji komórki.
Microsoftowi nadal zależy na umowie z amerykańską armią. Kontrakt miałby opiewać na prawie 22 miliardy złotych i obowiązywać przez następnych 10 lat. Microsoft dostarczałby wtedy armii swoje gogle rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, lecz Pentagon opóźnia podpisanie umowy.