DAJ CYNK

Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?

28.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 25

Ważne 5

1

Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.

Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.

Najciekawsze mobilne wakacyjne statystyki:

  • Blisko 60% Polaków zabiera ze sobą smartfon na wakacje i używa go intensywnie,
  • 42% osób, które zabiorą smartfon na wakacje, wykorzysta go do robienia zdjęć i wideo. To aż o 12 punktów procentowych więcej niż rok temu.
  • Duża część z nas zechce wykorzystać wakacje także na pracę. Deklaruje tak 36% Polaków. 25% będzie odbierać telefony służbowe.
  • Z pomocą smartfonu planujemy wyjazdy i urlopy: 25% badanych robi listę rzeczy do wzięcia i wykonania przed urlopem, 45% sprawdza miejsce do którego wyjedzie wakacyjnie i opinie o nim a 31% kompletuje muzykę, filmy i książki, które planuje przesłuchać, obejrzeć i przeczytać podczas urlopu.
  • 40% Polaków kupuje przez urządzenia mobilne produkty związane z wakacjami: w tym sezonie najczęściej są to kosmetyki i kremy do opalania (45%), produkty związane z transportem (36%), sprzęt i produkty sportowe (31%), produkty modowe (29%) i leki (25%).
  • Niemal połowa respondentów (48%) wskazuje spontanicznie na Allegro jako miejsce mobilnych zakupów wakacyjnych.

Polacy wykorzystują smartfony w coraz większym zakresie. Nie rośnie już tak szybko penetracja smart-urządzeń wśród Polaków, ale za to ogromnie wrosła świadomość ich możliwości. Rok temu smartfon na wakacjach miał średnio 2,5 zadania, dziś ma do wykonania 3,4 zadania. Z powodzeniem zastąpił aparat fotograficzny, coraz częściej jest też gwarantem bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci. Czujemy się z nim bezpiecznie. Zamiast niego chętniej zostawimy w domu klucze, portfel czy ulubioną książkę - podkreśla Katarzyna Czuchaj-Łagód dyrektor zarządzający Mobile Institute, wykonawcy badania.

Źródło tekstu: Allegro

Komentarze
Zaloguj się