Wiadomości
Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?
Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.
16
Udostępnij na fb
Udostępnij na X

Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.
Najciekawsze mobilne wakacyjne statystyki:
Dalsza część tekstu pod wideo
- Blisko 60% Polaków zabiera ze sobą smartfon na wakacje i używa go intensywnie,
- 42% osób, które zabiorą smartfon na wakacje, wykorzysta go do robienia zdjęć i wideo. To aż o 12 punktów procentowych więcej niż rok temu.
- Duża część z nas zechce wykorzystać wakacje także na pracę. Deklaruje tak 36% Polaków. 25% będzie odbierać telefony służbowe.
- Z pomocą smartfonu planujemy wyjazdy i urlopy: 25% badanych robi listę rzeczy do wzięcia i wykonania przed urlopem, 45% sprawdza miejsce do którego wyjedzie wakacyjnie i opinie o nim a 31% kompletuje muzykę, filmy i książki, które planuje przesłuchać, obejrzeć i przeczytać podczas urlopu.
- 40% Polaków kupuje przez urządzenia mobilne produkty związane z wakacjami: w tym sezonie najczęściej są to kosmetyki i kremy do opalania (45%), produkty związane z transportem (36%), sprzęt i produkty sportowe (31%), produkty modowe (29%) i leki (25%).
- Niemal połowa respondentów (48%) wskazuje spontanicznie na Allegro jako miejsce mobilnych zakupów wakacyjnych.
Polacy wykorzystują smartfony w coraz większym zakresie. Nie rośnie już tak szybko penetracja smart-urządzeń wśród Polaków, ale za to ogromnie wrosła świadomość ich możliwości. Rok temu smartfon na wakacjach miał średnio 2,5 zadania, dziś ma do wykonania 3,4 zadania. Z powodzeniem zastąpił aparat fotograficzny, coraz częściej jest też gwarantem bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci. Czujemy się z nim bezpiecznie. Zamiast niego chętniej zostawimy w domu klucze, portfel czy ulubioną książkę