DAJ CYNK

Telegram wielkim zwycięzcą awarii Facebooka

msnet

Aplikacje

Telegram Facebook awaria

Wystarczyła awaria Facebooka, by Telegram zyskał ponad 70 milionów nowych użytkowników. Tak przynajmniej twierdzi twórca tego komunikatora.

Poniedziałkowy wieczór stał pod znakiem kilkugodzinnej awarii Facebooka, która dotknęła również komunikatorów należących do społecznościowego giganta, czyli Messengera i aplikacji WhatsApp. Wielu użytkowników tych platform miało przez ten czas utrudnioną możliwość komunikowania się ze znajomymi czy rodziną. Nie powinno więc nikogo dziwić, że wiele osób korzystające z usług Marka Zuckerberga postanowiło poszukać alternatywnego rozwiązania.

Zobacz: Facebook przeżył największą awarię w historii. Co było przyczyną?
Zobacz: Awaria Facebooka oczami krajowych telekomów. Dane zaskakują

Jedną z takich alternatyw okazał się Telegram. Jego założyciel Pavel Durov napisał na swoim kanale na tej platformie, że w ciągu jednego dnia, w którym miała miejsce awaria Facebooka, Telegram doświadczył rekordowego wzrostu rejestracji i aktywności użytkowników. Ponad 70 milionów osób postanowiło w tym czasie dopisać się do tej platformy.

Jestem dumny z tego, jak nasz zespół poradził sobie z bezprecedensowym wzrostem, ponieważ Telegram nadal działał bezbłędnie dla zdecydowanej większości naszych użytkowników. Prawdę mówiąc, niektórzy użytkownicy w obu Amerykach mogli doświadczyć wolniejszej prędkości niż zwykle, ponieważ miliony osób z tych kontynentów rzuciły się, aby zarejestrować się w Telegramie w tym samym czasie.

– napisał Pavel Durov

To nie pierwszy raz, gdy Telegram zyskuje użytkowników dzięki Facebookowi. Wcześniej taki przypadek miał miejsce wtedy, gdy Mark Zuckerberg zaczął grzebać przy polityce prywatności komunikatora WhatsApp. Telegram w ciągu 72 godzin zyskał wtedy 25 mln nowych użytkowników: 38% z Azji, 27% z Europy, 21% z Ameryki Łacińskiej i 8% z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Zobacz: Telegram: grupowe rozmowy wideo i udostępnianie ekranu, animowane tła
Zobacz: Nowości w Telegramie: rozszerzona usługa płatności i zaplanowane czaty głosowe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: usnotv / Pixabay

Źródło tekstu: Telegram

Przewiń w dół do następnego wpisu