DAJ CYNK

Roksa.pl zamknięta, a nadal na niej zarabiają. Legalnie

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Roksa zamknięta, a nadal chcą na niej zarabiać

Chociaż portal Roksa.pl z ogłoszeniami erotycznymi został zamknięty, to niektórzy nadal chcą na nim zarabiać, chociaż nie w sposób bezpośredni.

Jeśli śledzicie, co dzieje się w polskim internecie, to zapewne wiecie o zamknięciu największego serwisu z ogłoszeniami erotycznymi, czyli Roksa.pl. Założyciele strony zostali zatrzymani przez policję między innymi pod zarzutem kuplerstwa oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Życie po zamknięciu Roksa.pl

Roksa.pl nie ma już żadnej przyszłości. Serwis nie działa i już raczej działać nie będzie. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać klony, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi właścicielami serwisu i ich jedynym celem jest zapewne wyłudzanie danych. 

Z działalnością serwisu możemy się zgadzać lub nie. Mógł on nie wpasowywać się w nasze normy moralne czy światopoglądowe. Nie ma to żadnego znaczenia. Faktem jest, że Roksa.pl dla wielu osób był źródłem dochodów, z których się utrzymywali. Pomimo zamknięcia serwisu niektórzy nadal chcą na nim zarabiać, chociaż nie w sposób bezpośredni.

Na stronach ze zbiórkami pojawia się coraz więcej ogłoszeń osób, które twierdzą, że po zamknięciu Roksy stracili źródło dochodów i w związku z tym potrzebują wsparcia finansowego. Oczywiście trudno traktować je inaczej, niż pewnego rodzaju trolling. Jest przecież wiele innych stron, które przejmą cały ruch z Roksa.pl. W jednym z takich ogłoszeń czytamy:

Jestem osobą pracującą seksualnie. Po zamknięciu roksy (największego portalu z ogłoszeniami) wielu osobom, w tym mi, posypało się życie. Straciłam źródło dochodów i niby są inne strony, ale nie tak popularne i nie zarabiam. Muszę mieć za co żyć, opłacić czynsz, ZUS. Proszę o pomoc

Chociaż zbiórka została już wyłączona przez organizatorkę, to postanowiliśmy zapytać serwis zrzutka.pl o jej zgodność z regulaminem.

Dzień dobry, zgodnie z rozdziałem VI pkt 2 regulaminu serwisu zrzutka.pl „Cel zrzutki nie może być sprzeczny z prawem”. Celem zrzutki o ID:n54xmz – którą Państwo przywołali w swojej wiadomości – jest zebranie środków pieniężnych na zapłatę czynszu, opłacanie składek ZUS oraz na codzienne potrzeby organizatorki. Cel zrzutki nie jest zatem niezgodny z prawem oraz nie narusza postanowień regulaminu serwisu. Oczywiście przedmiotowa zrzutka oraz jej organizatorka podlegają standardowym procedurom weryfikacyjnym wskazanym w regulaminie portalu (więcej szczegółów w rozdziale XIII regulaminu).

– odpowiedziała nam Joanna Jakubicka, specjalistka ds. Marketingu w Zrzutka.pl

Redakcji nie udało się ustalić, ile z tych post-roksowych zrzutek jest prawdziwych, a ile to próba zrobienia interesu na chodliwej marce. Bo pamiętajmy, że taka możliwość również istnieje. Tradycyjnie, wszystkim internautom, bez względu na emocje, radzimy zachować powściągliwość. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock (Pixel-Shot)

Źródło tekstu: oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu