DAJ CYNK

ASUS potwierdza. Konsola ROG Ally ma spory problem

Przemysław Banasiak

Sprzęt

ASUS potwierdza. Konsola ROG Ally ma spory problem

Wygląda na to, że ASUS ROG Ally ma problemy nie tylko z oprogramowaniem. Jedna wpadka w projekcie konsoli sprawia, że ta niszczy karty pamięci microSD.

 

ASUS ROG Ally to przenośna konsola/komputer, która debiutowała na rynku w czerwcu tego roku. Jest to wydajniejsza, ale i droższa alternatywa dla szalenie popularnego Valve Steam Deck. Oba urządzenia pozwalają komfortowo grać z kanapy czy podczas podróży w tytułu AAA znane z komputerów stacjonarnych.

Czytnik kart pamięci jest zbyt blisko gorącego VRM

Pierwsze oceny ASUS ROG Ally były mieszane - głównie narzekano na niedopracowane oprogramowanie. Tajwańczycy jednak słuchali wszystkich uwag i stopniowo wprowadzali poprawki. Wygląda jednak na to, że nie obyło się też bez sprzętowych wpadek na poziomie projektu, które będzie trudniej naprawić.

W ostatnich tygodniach pojawiało się coraz więcej doniesień od użytkowników ROG Ally, którzy skarżyli się, że konsola niszczy karty pamięci microSD. Przedstawiciel firmy ASUS to potwierdził, zdradzając winowajcę. W określonych sytuacjach czytnik kart się po prostu przegrzewa. Rozwiązaniem tego problemu ma być aktualizacja oprogramowania, która wymusi bardziej agresywną krzywą obrotów wentylatorów.

ASUS potwierdza. Konsola ROG Ally ma spory problem

Youtuber o pseudonimie CPPC TEK rozebrał swoje urządzenie i dokonał analizy PCB. Już na pierwszy rzut oka widać, że czytnik kart pamięci znajduję się dosłownie milimetry od sekcji zasilania płyty głównej. Ta zaś potrafi się mocno rozgrzewać. A większość kart microSD może operować w temperaturze tylko do 75 - 85 ºC.

ASUS potwierdza. Konsola ROG Ally ma spory problem

Osoby, które doświadczają problemów z czytnikiem kart pamięci w swoim egzemplarzu ASUS ROG Ally mają trzy opcje - skontaktować się z działem wsparcia; czekać na aktualizację oprogramowania lub samemu ustawić wyższe obroty wentylatorów. Oczywiście to będzie oznaczać gorszą kulturę pracy konsoli.

Zobacz: Piekło zamarzło. Windows traci, a Linux zyskuje na popularności
Zobacz: Seria Intel Raptor Lake Refresh zaoferuje nam więcej rdzeni

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ASUS, CPPC TEK, Telepolis / Damian Jaroszewski

Źródło tekstu: Tom's Hardware, oprac. własne