DAJ CYNK

Polacy nakręcili nowy film za pomocą Xiaomi 12. Jak im wyszło?

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Polacy nakręcili nowy film za pomocą Xiaomi 12

Filmowa inicjatywa Xiaomi Studios nabiera rozpędu – premierę miał nowy film nakręcony smartfonem Xiaomi 12.  Krótkometrażowa produkcja „Wonderboys” powstała z zaangażowaniem personalnej ekipy. Film jest jedną części kręconego globalnie miniserialu Prime Time.

Kampania Prime Time to pierwsze duże przedsięwzięcie w ramach Xiaomi Studios. Po raz pierwszy sześć krajów z całego świata tworzy miniserial. Są to Chiny, Tajlandia, Niemcy, Włochy, Hiszpania oraz właśnie Polska

Akcja miniserialu krąży wokół butelki z listem, którą każdy z bohaterów wysyła do siebie z przeszłości. W butelce znajduje się symbol, podpowiedź, czasem zdanie, a czasem jeden wyraz, który może wpłynąć na ich życie. Każdy odcinek Prime Time opowiada inną historię. 

Jak wyjaśnia Xiaomi, celem kampanii Prime Time jest zachęcenie lokalnych reżyserów do udziału w ciekawych niezależnych projektach. Do współpracy w Polsce zaproszony został Mac Adamczak, reżyser reklam i teledysków. Główną rolę zagrał z kolei znany z teatru i ekranu TV aktor Krystian Wieczorek.

Akcja filmu Wonderboys przedstawia losy trenera piłkarskiego, byłej gwiazdy futbolu oraz klubowej młodzieżówki. Całość kręcona jest za pomocą najnowszych smartfonów Xiaomi z flagowej serii 12. Podczas kręcenia twórcy byli wspierani przez agencję OpenGate i studio PRL.

Film można obejrzeć w kanałach społecznościowych marki Xiaomi, a jego zapowiedzi i 30-sekundowe teasery będą wyemitowane w kinach sieci Cinema City i Helios.

Xiaomi Studios działa jak studio filmowe. Pomaga twórcom zdobyć sprzęt (np. właśnie smartfony), ewentualną dodatkową ekipę produkcyjną, oświetlenie. Specjaliści wyszukują lokalizacje zdjęć. 

Każdy chętny może zgłosić chęć dołączenia do programu, pisząc na adres xiaomicreators@xiaomi.com. W treści należy przesłać swoje wcześniejsze produkcje lub zdjęcia. Zgłoszenia są przyjmowane tylko w języku angielskim.

  • Globalna strona Xiaomi Studios: https://event.mi.com/global/xiaomistudios.

Zobacz: Czekałam na Xiaomi 12, dostałam dosłownie moc gorących wrażeń
Zobacz: Xiaomi rozpoczęło festiwal filmów nagranych smartfonami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi