DAJ CYNK

Miliard wyświetleń na YouTube? Xiaomi rozpoczęło festiwal filmów nagranych smartfonami

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Xiaomi rozpoczęło festiwal filmów nagranych smartfonami

Xiaomi ruszyło z festiwalem filmowym, w którym kinowe produkcje tworzone są za pomocą smartfonów Xiaomi. Tematem pierwszej edycji jest „Nowa normalność”, a na początek organizatorzy proponują film krótkometrażowy „One Billion Views”.

Xiaomi ogłosiło premierę swojego najnowszego filmu krótkometrażowego zatytułowanego One Billion Views”. W filmie wystąpił Arun Maini, twórca internetowy znany również z mediów społecznościowych jako MrWhoseTheBoss. Jednocześnie Xiaomi rozpoczyna swój pierwszy doroczny festiwal filmowy. Tematem przewodnim tej edycji jest hasło „Nowa normalność”, szczególnie aktualne w obliczu pandemii.

W „One Billion Views” Arun dzieli się swoją dziesięcioletnią historią dochodzenia do statusu influencera. Opowiada, jak jego kanał na osiągnął ponad miliard wyświetleń.

Zobacz: Xiaomi: cztery premiery i cztery promocje

Zgodnie z tematem festiwalu „The New Normal”, Arun opowiada o zmianach – od swoich skromnych początków i wyzwań związanych z tworzeniem treści wideo, do miejsca, w którym znajduje się obecnie – ma 8,2 mln subskrybentów na YouTube, ponad miliard wyświetleń. Mówi o postępie w technologii smartfonów, umożliwiającym każdemu użytkownikowi tworzenie i udostępnianie treści ze swoich urządzeń w sposób łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Gdybyś powiedział mi na początku, że w tym miejscu będę dziesięć lat temu, wyśmiałbym cię. Wiele się zmieniło od czasu, gdy zaczynałem, łącznie z globalną pandemią. I pomimo wszystkich trudności, koniec końców nastąpił renesans twórców, spowodowany nie tylko popytem na nowe treści, gdy ludzie byli w domu, ale także łatwością tworzenia za pomocą smartfonu, który każdy może mieć w kieszeni

 – powiedział Arun Maini. 

Aby pokazać, jak łatwe i dostępne stało się tworzenie treści, film krótkometrażowy został w całości nakręcony na Xiaomi Mi 11 Ultra – flagowym smartfonie chińskiego producenta.

Reżyser filmu, Mike Harvey, zdecydował się na długie ujęcia, podkreślając mobilność kręcenia na smartfonie

Częścią naszej misji było zainspirowanie przyszłych filmowców. Chciałem stworzyć coś, po czym nigdy nie spodziewałbyś się, że jest kręcone smartfonem. Pokazuję, że nie ma ograniczeń w mobilnym filmowaniu. Było to technicznym wyzwaniem, ale myślę, że to się naprawdę opłaciło

 – ocenił Mike Harvey.

Więcej informacji na temat Xiaomi Film Festival można znaleźć na stronie:

  • https://event.mi.com/global/xiaomi-film-festival

Filmy można także zobaczyć na YouTube pod hasztagiem #XiaomiFilmFestival:

  • https://www.youtube.com/hashtag/xiaomifilmfestival

Zobacz: Xiaomi obniża ceny telewizorów. Zaoszczędzić można nawet 1000 zł
Zobacz: Xiaomi 12 z trzema aparatami 50 Mpix i peryskopem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: Xiaomi