DAJ CYNK

Twitch wprowadził drastyczne zmiany i już musi za nie przepraszać

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Twitch wprowadził drastyczne zmiany i już musi za nie przepraszać

Twitch w ostatnich dniach zmienił swoją politykę. Nowe zasady mocno uderzyły w streamerów. Teraz platforma przeprasza i wycofuje się z nowych propozycji.

Twitch wprowadził drastyczne zmiany do swojej polityki dotyczącej reklam na streamie. To nie spodobało się samym twórcom i wywołało lawinę krytycznych komentarzy. Twitch już przeprosił i zapowiedział, że nowe propozycje zostaną poprawione. Ale o co tak naprawdę chodzi?

Zmiany na Twitchu

Twitch wprowadził zmiany dotyczące reklam na streamie. Chodzi oczywiście o wszystkie aktywności spoza tych, które są wbudowane w platformę, czyli indywidualne umowy sponsorskie twórców.

Streamerom nie spodobały się między innymi ograniczenia co do wielkości banerów, jakie mogą być widoczne w trakcie transmisji. Według nowego regulaminu jest to zaledwie 3 proc. powierzchni ekranu, co przy rozdzielczości Full HD przekłada się na malutki baner o wielkości mniej więcej 300 × 200 pikseli. Uderzało to między innymi w transmisje e-sportowe, gdzie sponsorzy muszą być odpowiednio wyeksponowani.

Reklamy Twitch zakaz

Poza tym Twitch zamierza zwalczać wszystkie zewnętrzne platformy z reklamami, jak np. InStreamly. Platforma nie pozwala na tego typu animowane materiały promocyjne, które pojawiają się w trakcie streamów. To duży cios dla tego typu platform, ale też dla samych twórców, którzy w ten sposób zarabiali dodatkowe i niemałe pieniądze. 

Zmiany zostały skrytykowane przez wielu dużych streamerów. Niektórzy nie przebierali w słowach i nazwali nowy regulamin skandalicznym. Na szczęście Twitch wsłuchał się w te głosy i już za zmiany przeprosił. Nie zostaną one wycofane, na to nie ma co liczyć, ale mają zostać odpowiednio dostosowane. Być może banery będą mogły być trochę większe, ale platformy pokroju InStreamly nadal będą miały duży problem.

Zobacz: Polska streamerka potrąciła psa. Od razu znalazła wytłumaczenie
Zobacz: Polski streamer przerywa milczenie. Wyznał, że jest prześladowany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Allmy / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCGamer