DAJ CYNK

Uważaj! Możesz stracić swoje konta z grami

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Bezpieczeństwo

Uważaj! Możesz stracić wszystkie swoje konta z grami

BloodyStealer to nowy wirus, który krąży po Internecie. Jest szczególnie groźny dla graczy, bowiem wykrada między innymi dane logowania do kont Steam, Epic Games Store, GOG czy też Origin.

Eksperci z firmy Kaspersky poinformowali o nowym, bardzo niebezpiecznym dla graczy wirusie. BloodyStealer, bo tak brzmi jego nazwa, po raz pierwszy został zauważony w marcu tego roku na jednym z rosyjskich forów. Tam był sprzedawany w cenie około 10 dolarów za miesiąc lub 40 dolarów w dożywotniej subskrypcji. 

BloodyStealer ukradnie Ci wszystkie gry

BloodyStealer potrafi wykraść wiele danych z komputera, w tym:

  • hasła, ciasteczka, dane automatyczne uzupełniane przez przeglądarkę, dane kart płatniczych
  • informacje o danym urządzeniu
  • zrzuty ekranu
  • logi
  • dane kont Bethesda, Epic Games, Steam, GOG, Origin, Telegram oraz VimeWorld.

BloodyStealer to doskonały przykład zaawansowanego narzędzia wykorzystywanego przez cyberprzestępców do penetracji rynku gier. Dzięki interesującym możliwościom, takim jak wydobywanie haseł przeglądarki, plików cookie i informacji o urządzeniu, a także przechwytywanie informacji związanych z platformami gier online, BloodyStealer zapewnia wartość w postaci danych, które można ukraść graczom, a następnie sprzedać w darknecie.

- czytamy w informacji firmy Kaspersky.

BloodyStealer - wirus kradnie dane kont z grami

Jak widać, wirus jest niebezpieczny dla każdego, ale wydaje się szczególnie mocno wycelowany w graczy. Zła informacja jest taka, że firma Kaspersky odnotowała już ataki przeprowadzone przez wirus między innymi w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji i Pacyfiku. Malware zbiera wykradzione informacje i jako spakowany plik ZIP wysyła na zabezpieczony serwer. Atakujący może wtedy użyć prostego panelu sterowania, aby uzyskać do nich dostęp i wykraść dane ze wspominanych launcherów z grami.

Zobacz: Twitch rzuca wyzwanie hejterom. Będą nowe narzędzia dla streamerów
Zobacz: Udawali kobiety, by wziąć ślub z innymi mężczyznami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Michael Geiger (Unsplash)

Źródło tekstu: Kaspersky