DAJ CYNK

Twitch rzuca wyzwanie hejterom. Będą nowe narzędzia dla streamerów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Twitch rzuca wyzwanie hejterom. Będą nowe narzędzia dla streamerów

Twitch szykuje się do walki z hejterami, którzy w ostatnim czasie zalali czaty popularnych streamerów. Platforma szykuje nowe narzędzia na twórców.

Twitch w ostatnich miesiącach zmaga się z wieloma problemami. Zaczęło się od masowych zgłoszeń streamerów za naruszenie praw autorskich z powodu puszczania muzyki w trakcie transmisji. Oprócz tego cały czas obrywa się też platformie za banowanie użytkowników, którzy przypadkowo lub nie z własnej woli złamali regulamin, a jednocześnie jest przyzwolenie na tzw. streamy z basenu w stroju kąpielowym. W ostatnim czasie doszła jeszcze plaga hejterów, którzy wchodzą na kanały popularnych twórców, aby ich wyzywać. Z tym ostatnim Twitch postanowił coś zrobić.

Zobacz: Twitch z tańszą subskypcją. Sprawdź ile zaoszczędzisz

Twitch rozpoczyna walkę z hejterami

Hejterzy zaczęli wykorzystywać mechanikę raidów, aby uprzykrzać życie streamerom. Ta pozwala na zakończenie streama wysłać swoich widzów na inny kanał. W ten sposób trolle atakowali twórców, po prostu wyzywając ich na ich własnym czacie. Głównym celem ataków byli streamerzy w jakiś sposób związani ze społecznością LGBT, ale też tacy, którzy wspierali mniejszości. Doszło wręcz do tego, że na Twitchu odbył się jednodniowy strajk pod hasłem #ADayOffTwitch. Platforma najwyraźniej usłyszała głosy oburzenia, bowiem stworzyła nowe narzędzie dla twórców.

Twitch przyszykował nowe narzędzie dla stremerów, które przynajmniej częściowo pozwoli uchronić się przed trollami. W panelu twórcy powinna wkrótce pojawić się opcja włączenia czatu tylko dla zweryfikowanych użytkowników albo poprzez e-mail, albo poprzez numer telefonu, albo przez obie te rzeczy jednocześnie. Wybór będzie należał już do danego streamera. Na pewno nie będzie to system w 100 procentach skuteczny, ale chociaż częściowo uprzykrzy życie hejterom, którzy będą musieli napocić się przy zakładaniu nowych kont, szczególnie przy wymaganej weryfikacji za pomocą numeru telefonu.

Zobacz: Udawali kobiety, by wziąć ślub z innymi mężczyznami
Zobacz: Serial The Last of Us na pierwszym zdjęciu. Czuć klimat gry
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Caspar Camille Rubin (Unsplash)

Źródło tekstu: Eurogamer

Przewiń w dół do następnego wpisu