DAJ CYNK

Testujemy wydajność HTC One X

03.04.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5922

Ważne 0

0

Przetestowaliśmy wydajność HTC One X - pierwszego na rynku czterordzeniowego smartfonu. Jak urządzenie radzi sobie z grafiką 3D i przeglądaniem Internetu na tle konkurencji?

Przetestowaliśmy wydajność HTC One X - pierwszego na rynku czterordzeniowego smartfonu. Jak urządzenie radzi sobie z grafiką 3D i przeglądaniem Internetu na tle konkurencji?

Sercem HTC One X jest czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 (z pomocniczym piątym, energooszczędnym rdzeniem), taktowany zegarem 1,5 GHz, uzbrojony dodatkowo w chip graficzny ULP GeForce i 1 GB pamięci RAM. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0.3 z nakładką systemową Sense 4.0.

Wyniki testów przedstawia zbiorcza tabela:

Test:

Nena
Mark 2

Quadrant Standard

Browser
Mark

Sun
Spider 9.1*

HTC One X**

47,7

4914

107944

2380

Samsung Galaxy Nexus**

24,7

2010

93485

1976

Samsung Galaxy Note

39,2

4643

114611

1593

Samsung Galaxy SII**

51,2

4101

105812

1777

Samsung Galaxy SII

51,5

3613

53381

3290

Sony Xperia S

37,7

3270

79324

2685

HTC Sensation XE

23

2656

72498

4404

* wynik testu SunSpider 9.1 podawany jest w ms - im mniejsza wartość, tym lepszy wynik
** telefon z Androidem 4.0




Zobacz: test telefonu Sony Xperia S.
Zobacz: test telefonu Samsung Galaxy S II.
Zobacz: test telefono-tabletu Samsung Galaxy Note.
Zobacz: test telefonu HTC Sensation XE.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Kaprys
0

2012-04-05 00:09:51

A ja mam SGS i mam wylane w te testy. Użytkuję już go tylko jako telefon. Mania softów, modów innych pierdół mi przeminęła. Pograłem w te wszystkie gierki rzekomo tylko pod nvidie ( dzień dobry chainfire) - i emocje opadły.

Odpowiedz

19. ~Gość
0

2012-04-04 10:40:37

@Colo a jak stałeś się posiadaczem HTC One X, skoro HTC przekazało zaledwie kilka egzemplarzy do testów w PL? Powiem wprost.. od tygodnia testuję One X, a na stałe mam Galaxy Note.. nie zamieniłbym się na X pod żadnym pozorem. Po pierwsze, z poziomu użytkownika nie stwierdzam, aby X był szybszy (ba, animacje systemowe klatkują, co nie ma miejsca na Note). Dalej.. wyświetlacz w X jest niezły jak na HTC, ale nie umywa się do wyświetlacza w Note. Jedyne co podoba mi się w X, to naprawdę szynki aparat foto (aczkolwiek powinni popracować nad focuseM). Dalej.. niestety.. najnowszy Sense jest mniej ergonomiczny niż TouchWiz 4 (bardzo brakuje mi skrótów do włączania/wyłączania WiFi, GPS-a, dzwięku itd.. co w TW jest standardem od dawna. Podobnie z ekranami - w TW można je przewijać "w kółko", w Sense tylko od pierwszego do ostatniego i w drugą stronę. Nie działa też "uszczypnięcie" na ekranach z ikonami aplikacji. No i bateria.. schodzi zauważalnie szybciej niż w Note. Reasumując: Note z większym wyświetlaczem i większą rozdzielczością działa płynniej i jest przyjemniejszy w obsłudze. Zdjęcia robi świetne, aczkolwiek nie tak szybko jak X. Ale to jest za mało, żebym wybrał X.

Odpowiedz

18. ~Bartek
0

2012-04-04 09:37:06

Trzeba tylko pamiętać że wszystkie testy jakieś są robione na 4rdzeniach są przystosowane do 2rdzeniu. Poczekajmy na testy programów pod 4rdzenie!

Odpowiedz

17. ~Colo
0

2012-04-03 19:01:02

Zaraz zaraz... Benchmarki to tylko suche liczby. Jako posiadacz HTC One X oraz Galaxy Note mogę stwierdzić, że HTC działa płynniej i szybciej od Samsunga! A ekran ma jeszcze lepszy!

Odpowiedz

16. croak
-1

2012-04-03 18:42:38

I co z tych punktów, jak wiadomo że każdy android się zacina, choćby miał 10 rdzeni. To soft trzeba poprawić a nie dokładać rdzeni.

Odpowiedz

15. ~Szczęsław Kusiciel
0

2012-04-03 17:26:32

A ja czekam na popularyzację smartfonów na nowym Intel Atom. Może wtedy "standaryzacja" i utrzymanie systemów i aplikacji będą prostsze.

Odpowiedz

14. ~
0

2012-04-03 16:40:30

S2 ma bardzo dobry wynik takze przez nizsza rozdzielczosc, np Galaxy Nexus juz tak wysokiej nie ma. Ale naprawde Exynosy od Samsunga to swietne platormy, co udowadnia Note, dobrze ze sie ich trzymaja, i uzywaja standardowy OpenGL a nie jak Tegra (2) od Nvidii (to sa te ich "optymalizacje"). Co do One X to bialy wyglada swiettnie, i Sense 4.0 tez jest bardzo przejzysty ;)

Odpowiedz

13. ~adaśko
1

2012-04-03 16:13:53

6. To czekam na reckę Galaxy Nexus. Wprawdzie już kilka przeczytałem, ale Twoje recenzje są zdecydowanie bardziej szczegółowe i profesjonalne.

Odpowiedz

12. bogie
0

2012-04-03 16:11:36

Nie porównuj S2 ICS z Note Ginger, tylko porównuj z tym samym systemem. 4.0 trochę namieszał tu i tam.

Odpowiedz

11. ~PLANET
0

2012-04-03 15:40:36

Oczywiscie Note bedzie mial boost w niektorych wynikach na 4.0, ale juz graficznie w 3D - niekoniecznie. A tam S2 naprawde daje rade...

Odpowiedz

10. ~PLANET
0

2012-04-03 15:38:11

To zabawne, ale mimo wszystko najsensowniej wychodzi S2 z ICSem (BTW, jest nowa wersja - LPS). Poza Quadrantem Standard, gdzie i tak ma trzeci wynik (ale troche odbiegajacy od pozostalej dwojki), nie ma sie czego wstydzic - albo prowadzi, albo jest na podium z mala strata. Nie powiedzialbym zatem, ze Note wygrywa, szczegolnie w swietle ceny.

Odpowiedz

9. ~kormoran
1

2012-04-03 15:36:20

Telefon jest znakomity, tylko jak długo trzyma bateria???

Odpowiedz

8. ~Paweł
1

2012-04-03 15:36:17

6. W takim razie spoko. Fajnie że macie już recenzję iPada 3 oraz Samsunga Galaxy Nexus ;) A będzie recenzja nowych telefonów z serii Wave ????

Odpowiedz

7. Rogi
1

2012-04-03 15:31:44

Staruszek SGS 2 ciągle w formie. 3 chyba pozamiata wszystkich.

Odpowiedz

6. LuiN
1

2012-04-03 15:31:10

4, 5 - dziś dopiero telefon dotarł do redakcji. Wym tygodniu mamy dla Was test iPada 3 i zaległą recenzję Samsunga Galaxy Nexus.

Odpowiedz