HTC dość długo ociągało się z wprowadzeniem na rynek godnego konkurenta dla dwurdzeniowych modeli LG i Samsunga. Stało przed nim ciężkie zadanie, bowiem w LG Swift 2X i Galaxy S II nie można było doszukać się wielu wad. Wreszcie, w kwietnu 2011 roku światło dziennie ujrzał HTC Sensation, który jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Przez wielu krytykowany był za stosunkowo słabą wydajność, mało czytelny na zewnątrz ekran czy też baterię jeszcze gorszą niż u i tak sobie słabo radzącej na tym polu konkurencji, a szalę goryczy przelały choroby wieku dziecięcego związane głównie z niestabilnym oprogramowaniem. W związku z tym tajwański producent uznał, że warto naprawić swoje błędy i wydać lekko odświeżoną wersję swojego smartfonu - Sensation XE. Nowa wersja urządzenia przyniosła kilka na pozór mało widocznych zmian, mających być antidotum na spadające udziały HTC w segmencie premium urządzeń z Androidem. Uda się, czy się nie uda? O tym w dalszej części tekstu.
Zestaw sprzedażowy
W niewielkim pudełku oprócz samego telefonu HTC Sensation XE i instrukcji obsługi znajdziemy baterię o pojemności 1730 mAh, ładowarkę i podłączany do niej kabel USB, kartę pamięci 16 GB oraz słuchawki Beats Audio by Dr. Dre z dodatkowymi 2 parami gumek silikonowych i futerałem, także sygnowanym logo Beats Audio. W porównaniu ze zwykłym Sensation, mamy tutaj 3 zmiany - karta pamięci o większej pojemności, bateria powiększona o 210 mAh oraz to, czym w głównej mierze HTC zachęca do zakupu swojego najnowszego modelu - słuchawki Beats, o których dowiecie się więcej w części tekstu poświęconej muzyce. Sam zestaw jest dość bogaty, jednak nie zapominajmy, że Sensation XE kosztuje niemałe pieniądze.
Obudowa
Przy prezentacji pierwszej generacji iPhone’a w 2007 roku wszyscy byli pod wrażeniem ogromnego, 3,5-calowego ekranu. Pewnie mało kto wtedy myślał, że 4 lata później wyświetlacz ten będzie dla większości po prostu mały, a za standard przyjmie się 4,3, a nawet 4,7-cala. No cóż, wszystko z czasem ewoluuje, ale trzeba pamiętać, że wielkie ekrany niekoniecznie sprzyjają wygodzie trzymania takiego urządzenia w dłoni.
HTC Sensation XE jak na dzisiejsze czasy jest jedynie "sporym średniakiem" pod względem wielkości wyświetlacza, którego przekątna wynosi 4,3 cala. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 126,1 x 65,4 x 11,3 milimetrów i masie 151 gramów, co czyni urządzenie jednym z cięższych na rynku. Dla jednych to zaleta, dla innych wada - to kwestia bardzo indywidualna. Telefon jest zauważalnie grubszy od rozwiązań konkurencji, a opływowe kształty zdają się to jeszcze bardziej podkreślać.
4,3-calowy, panoramiczny ekran o proporcjach 16:9 zajmuje około 90% powierzchni przedniego panelu urządzenia, a pozostałe miejsce wykorzystano praktycznie do maksimum - cztery przyciski dotykowe, logo producenta oraz głośnik do rozmów wraz z przednia kamerą i czujnikiem oświetlenia są małe i ma się wrażenie, że Sensation XE to właściwie tylko wyświetlacz. To dobrze, bo znane są przypadki marnowania dostępnej powierzchni z niewiadomych przyczyn, na przykład w Nokii Lumia 800, co może pozostawiać pewien niedosyt. Wyświetlacz w nowej "Sensacji" chroniony jest za pomocą szkła Gorilla Glass, które jednak różni się od konkurencji... kształtem. Nie jest ono bowiem idealnie płaskie - uwypyklono je przy krawędziach, co spowodowało, że powierzchnia ekranu jest wklęsła względem całej konstrukcji.
Wiesz co, stabilniejsze to 5G będzie, bo choć technologia jest obecnie mocno pomostowa, to Plus jedn ...
Zatem czekam na informację kiedy będzie 5G SA;)
Być może ale jeśli opóźnienie jest podobne do LTE to nie ma się czym podniecać z tym 5G;)
Patrz ostatnie zdanie tekstu. Dopiero po przeskoku na niezależne od LTE 5G SA.
Wiesz? Ja wczoraj siostrzenicy "odnowiłem" taryfę na prepaidzie - wróciła po roku na jakiś czas z za ...
[T-Mobile] Cell Info
Sieć 5G - cz. 2. (od 2020 r.)
Smartfon z diodą powiadomień.
brak SuperCharge ładowania dla Mate10 Pro
[ ORANGE ] Pakiety no limit i bonus w Orange Free na kartę