DAJ CYNK

Fiński Uniwersytet Oulu zaczyna prace nad siecią 6G. Tak wygląda przyszłość

22.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4849

Ważne 1

0

Sieć 5G już puka do naszych drzwi i powoli trzeba zacząć myśleć o kolejnych rozwiązaniach. Uniwersytet Oulu z Finlandii już podczas targów Mobile World Congress zaprezentuje pierwsze szczegóły startu badań nad siecią 6G.

Projekt Uniwersytetu Oulu został nazwany 6G Flagship. Zakłada on na chwilę obecną wdrażanie rozwiązań i aplikacji sieci 5G, podczas którego będą prowadzone dodatkowe testy i zbieranie danych, które posłużą do budowy sieci 6G. Na chwilę obecną projekt zakłada stworzenie tylko (na razie) teoretycznych podstaw do stworzenia sieci kolejnej generacji.

Zobacz: Huawei przygotowuje się do wdrażania 5G. Tymczasem LG już pracuje nad 6G

Sieć 6G ma pozwolić na szereg udogodnień w codziennym życiu. Będzie to wielka sieć połączonych ze sobą urządzeń, dostępna w każdym miejscu. Wśród jej zastosowań Finowie wymieniają szybkie podróże - czas podróży z Oulu do Helsinek za pomocą specjalnych tunelów ma trwać godzinę zamiast obecnych siedmiu godzin. Dalej mamy m.in. możliwość przeprowadzenia szybkiej i zdalnej diagnozy medycznej, inteligentne materiały, takie jak butelki na wodę, czy też inteligentne miasta, zarządzające np.natężeniem ruchu ulicznego, autonomiczne samochody, wideokonferencje z użyciem hologramów, inteligentne budynki z ruchomymi elementami lub też zaawansowaną identyfikację biometryczną.

Zobacz; Galaxy S10 5G to pierwszy telefon 5G Samsunga - tak smakuje przyszłość

Skynet pełną gębą, choć wizja Finów jest naprawdę ciekawa i możecie zobaczyć ją na poniższym materiale. Czy świat rozwinie się aż tak bardzo w ciągu najbliższych 10-15 lat?

 

Źródło tekstu: 6G Flagship; wł

Komentarze
Zaloguj się