DAJ CYNK

Jutro dzień darmowej dostawy - w akcji ma wziąć udział ponad 1200 sklepów działających na terenie Polski

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4183

Dzień Darmowej Dostawy 2019

10 grudnia tego roku klienci ponad 1200 sklepów internetowych nie zapłacą za przesyłkę z okazji Dnia Darmowej Dostawy. To już 10. edycja akcji, w której co roku regularnie uczestniczą e-sklepy z kilkudziesięciu branż.

Dzień Darmowej Dostawy odbędzie się już jutro. 10 grudnia 2019 roku, między godzinami 00:01 a 23:59, klienci sklepów internetowych biorących udział w akcji nie zapłacą za przesyłkę ani złotówki. Forma dostawy nie ma znaczenia, kupujący może wybrać każdą z opcji dostępnych na stronie. Jedynym warunkiem jest dostawa na terenie Polski.

Zobacz: Aż 35 procent e-zakupów przez smartfony, PayPal w czołówce. Płatności cyfrowe 2019
Zobacz: BLIKIEM można zapłacić za świąteczne zakupy - rusza owa kampania reklamowa

W dziesiątej edycji akcji weźmie udział ponad 1200 e-sklepów z całej Polski. Sklepy internetowe zostały podzielone na 30 kategorii, od AGD, przez książki, odzież, motoryzację, po zoologię. Dla kupujących dostępna jest nie tylko wyszukiwarka sklepów na stronie akcji, ale także wyszukiwarka produktów, pozwalająca szybko znaleźć poszukiwany towar. Dodatkowo, każdy sklep na liście przechodził wstępną weryfikację pod kątem niepożądanych zapisów w regulaminie.

- Płatność za dostawę jest często powodem rezygnacji z zakupów online, ponieważ zwiększa de facto cenę produktu, która nie jest już tak atrakcyjna w porównaniu ze sklepem stacjonarnym. Biorąc na siebie koszty dostawy, sklepy usuwają barierę wejścia i zyskują tym samym więcej zamówień, często od nowych klientów. A klienci kupują bez dodatkowych kosztów. Wszyscy zyskują.

- powiedział Krzysztof Bartnik, inicjator akcji Dzień Darmowej Dostawy w Polsce

Realna oszczędność

Koszt dostawy bywa czasem relatywnie wysoki w porównaniu z ceną produktu, szczególnie w przypadku drobnych zakupów. W Dniu Darmowej Dostawy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że konsument porzuci koszyk i zrezygnuje z zakupu w trakcie finalizowania zamówienia. W tym dniu klienci mogą realnie zaoszczędzić - sklepy biorące udział w akcji nie mogą podnosić cen produktów, by zrekompensować sobie koszty dostawy, jest to zapisane w regulaminie. E-sklep może jednak wprowadzić limit 20 zł lub 50 zł, jako minimalna wartość zamówienia, od której działa darmowa dostawa.

- Akcja jest też dobrą okazją dla klientów chcących złożyć zamówienia na towary gabarytowe, w szczególności, jeśli są ciężkie. Tego dnia darmową przesyłkę oferują m.in. sklepy ze sprzętem ogrodowym, RTV czy wyposażeniem łazienek. Często koszt transportu takich produktów może wynieść nawet ponad 100 złotych. Tego dnia jest za darmo.

- dodał Krzysztof Bartnik

Zobacz: Co kupić na prezent? Świąteczny poradnik zakupowy TELEPOLIS.PL
Zobacz: Wojna totalna - USA planują zabronić używania dolarów przez Huaweia

Jutro skorzystamy z darmowej przesyłki zarówno w dużych, jak i mniejszych sklepach internetowych - ich listę można znaleźć na stronie dziendarmowejdostawy.pl. Partnerami Premium akcji są: IdoSellShop, Furgonetka, IMKER logistyka, Skąpiec.pl, Moneteasy i Opineo.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu