DAJ CYNK

Wojna totalna - USA planują zabronić używania dolarów przez Huaweia

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5057

Huawei logo światła

Biały Dom próbował już wielu broni przeciwko Huaweiowi, ale żadne z amerykańskich posunięć nie było zbyt skuteczne. Amerykanom została tylko ostatnia rzecz - odpowiednik finansowej broni nuklearnej. Odcięcie Huaweia od używania dolarów.

Dotychczasowe posunięcia USA nie odniosły prawie żadnego skutku. Huawei szybko zaczął odrabiać straty na rynku smartfonów, pozostał liderem na rynku infrastruktury, w Europie prawie nikt nie zakazał Huaweiowi brania udziału w przetargach a same amerykańskie firmy lobbują za złagodzeniem sankcji wobec Huaweia. Producent okazał się być tym kąskiem, na którym Amerykanie póki co łamią sobie zęby.

Władzom USA została ostatnia broń - odcięcie firmy od używania dolarów w rozliczeniach. Podobne sankcje zastosowano już wobec Iranu, Wenezueli czy rosyjskiego koncernu Rusal (drugiego największego producenta aluminium). Większość transakcji wykonywanych przez te podmioty jest teraz prowadzona w euro, jednak taki zakaz poważnie utrudnia jakiekolwiek prowadzenie biznesu.

USA: Huawei namawia amerykańskie firmy do łamania prawa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu