DAJ CYNK

Netia Endpoint Management - nowa usługa do zarządzania oraz zabezpieczania firmowych urządzeń mobilnych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4805

Netia Endpoint Management

Netia poszerzyła swoją ofertę dla biznesu w ramach linii NetiaNext o rozwiązania służące do zarządzania oraz zabezpieczania urządzeń mobilnych, wykorzystywanych do celów służbowych. Netia Endpoint Management oferuje proste w konfiguracji i obsłudze narzędzia przygotowane na bazie produktów firm MobileIron i Famoc.

- Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw i wchodzenie na rynek kolejnych pokoleń tzw. cyfrowych nomadów, stawia zarządzających bezpieczeństwem ICT w obliczu zupełnie nowych wyzwań. Coraz silniejsze oczekiwanie np. pracy w elastycznych godzinach, czy „bez granic”, wymusza szukanie rozwiązań łączących komfort pracy z restrykcyjnymi politykami firmowych zabezpieczeń. Netia Endpoint Management jest remedium na te dylematy.

- powiedział Maciej Maciejewski, Starszy Kierownik Produktu w Netii

Zobacz: Wyniki Netii po 2Q2019 - mniej usług i niższe przychody
Zobacz: Netia podpadła UOKiK za niechciane telefony, jednak uniknęła kary

Netia Endpoint Management to chmurowe rozwiązanie UEM (Unified Endpoint Management). Po skonfigurowaniu polityk bezpieczeństwa na urządzeniu mobilnym zabezpiecza ono aplikacje i dane na urządzeniu, pozwala również na oddzielenie danych firmowych od prywatnych - w modelu BYOD (Bring Your Own Device) lub COPE (Corporate Owned Personally Enabled).

Usługa Netia Endpoint Management dostępna jest w dwóch wariantach:

  • Business - oparta o chmurę publiczną Netii i platformę Famoc,
  • Enterprise - dedykowane klientowi środowisko, bazujące na rozwiązaniu firmy MobileIron.

Każda wersja zapewnia sprawną rejestrację urządzeń mobilnych, konfigurację ich ustawień, zarządzanie dostępem do danych, a także zdalną aktualizację i dystrybucję aplikacji biznesowych. Szczególną uwagę Netia poświęciła wsparciu swoich klientów, oferując im pakiety konfiguracyjne oraz usługę zarządzaną. 

Zobacz: innogy go! z ofertą dla klientów biznesowych
Zobacz: MagentaBIZNES oraz Samsung Galaxy S10e w supercenie - nowa kampania reklamowa

Dostępne pakiety konfiguracji polityk bezpieczeństwa to:

  • Konfiguracja poczty elektronicznej. Pakiet e-mail, to nie tylko bezpieczna poczta, ale także zdalny dostęp do firmowego kalendarza, kontaktów i zadań, opcjonalne uwierzytelnianie przy pomocy certyfikatów i szyfrowanie.
  • Konfiguracja aplikacji i stworzenie własnego, firmowego sklepu z zatwierdzonymi aplikacjami (czarna i biała lista aplikacji).
  • Konfiguracja BYOD - służbowe dane i aplikacje znajdują się w oddzielnej, szyfrowanej części urządzenia. Firma w ten sposób może kontrolować dane i aplikacje tylko w obrębie kontenera.
  • Wszystko, co związane z bezpieczeństwem urządzeń i danych: zgodność z politykami firmowymi, kontrola i wdrożenie wewnętrznych polityk bezpieczeństwa, zdalne czyszczenie pamięci i blokowanie telefonu itp.
  • Konfiguracja ALLinONE.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu