DAJ CYNK

Netia: Adam Sawicki nowym prezesem zarządu

23.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5319

Ważne 1

2

Rada Nadzorcza Netii powołała 22. kwietnia Adama Sawickiego na stanowisko prezesa zarządu spółki ze skutkiem na 2. czerwca 2014 roku. Zastąpi on Mirosława Godlewskiego.

Rada Nadzorcza Netii powołała 22. kwietnia Adama Sawickiego na stanowisko prezesa zarządu spółki ze skutkiem na 2. czerwca 2014 roku. Zastąpi on Mirosława Godlewskiego.

Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego prezesa - powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii. Rada Nadzorcza dokonała wyboru właściwego kandydata i z przyjemnością będę w najbliższych tygodniach przekazywał obowiązki nowemu prezesowi - dodał Mirosław Godlewski, który przez ostatnie 7 lat zarządzał Netią.

Adam Sawicki ma 43 lata, w okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie na stanowisko prezesa zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku powołany został do zarządu KGHM Polska Miedź na stanowisko dyrektora ds. korporacyjnych. W latach 2011 - 2012 pełnił funkcję prezesa zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności grupy na rynku e-commerce. W latach 2008 - 2011 kierował GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji. Sawicki jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także Program dla Dyrektorów Generalnych na Harvard Business School.

Źródło tekstu: Netia

Komentarze
Zaloguj się