DAJ CYNK

InPost ostrzega przez fałszywymi SMS-ami nakłaniającymi do zainstalowania złośliwego oprogramowania

Dodane przez: msnet

Kategoria: Bezpieczeństwo

Interakcje: 4632

InPost fałszywy SMS złośliwe oprogramowanie

InPost radzi uważać na SMS-y, w których ktoś podszywa się pod tę firmę. Wiadomość zachęca do zainstalowania aplikacji InPost, ale w rzeczywistości link prowadzi do złośliwego oprogramowania.

Oszuści po raz kolejny wzięli na swój cel klientów firmy InPost. Wysyłają oni wiadomość SMS, która informuje, że aby poznać kod odbioru przesyłki, która do nas została wysłana, musimy pobrać aplikację:

Kod odbioru otrzymasz po pobraniu naszej nowej aplikacji.

Zobacz: InPost: nowe usługi „Multiskrytka” i „Podaj Dalej”
Zobacz: O przesyłkę w InPost zapytasz Asystenta Google

Do wiadomości dołączony został również link prowadzący rzekomo do aplikacji mobilnej InPost. W rzeczywistości pod linkiem kryje się strona internetowa, której odwiedzenie powoduje zainfekowanie naszego urządzenia mobilnego złośliwym oprogramowaniem.

InPost ostrzeżenie

InPost ostrzega, by pod żadnym pozorem nie klikać w link, który otrzymamy w takiej (lub podobnej) wiadomości. Firma przypomina jednocześnie, że otrzymanie kodu odbioru przesyłki z paczkomatu jest niezależne od posiadania aplikacji. Kod ten jest wysyłany za pomocą wiadomości SMS, w powiadomieniu e-mail, a także w aplikacji InPost, jeśli mamy ją zainstalowaną na swoim urządzeniu. Jeśli nie, na pewno nie zostaniemy ponagleni, żeby ją zainstalować, bo inaczej nie dostaniemy kodu odbioru.

Jak zwykle w takich przypadkach, zachęcamy instalowanie aplikacji wyłącznie z oficjalnych źródeł, takich na przykład, jak sklepy Google Play, App StoreAppGallery czy Galaxy Store.

Zobacz: Przeklęta tapeta wywoła awarię twojego telefonu
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 8

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: InPost

Przewiń w dół do następnego wpisu