DAJ CYNK

Lenovo Lavie Mini - miniaturowy komputer w stylu Nintendo Switch

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1362

Lenovo Lavie Mini - miniaturowy komputer do grania

Lenovo zaprezentowało niewielki komputer o nazwie Lavie Mini, który swoim wyglądem - po podłączeniu do specjalnego pada - przywodzi na myśl konsolę Nintendo Switch.

Lenovo Lavie Mini to - jak sama nazwa wskazuje - miniaturowy komputer, który w teorii pozwoli na granie, chociaż raczej nie z wysokimi ustawieniami graficznymi. Jest on wyposażony 8-calow ekran o rozdzielczości WUXGA (1920 × 1200 pikseli). Sercem urządzenia jest mobilny procesor Intel Core i7 11. generacji ze zintegrowanym układem graficznym z serii Intel Xe. Całość waży zaledwie 579 gramów.

Lenovo Lavie Mini - miniaturowy komputer do gier

Co jeszcze ma do zaoferowania Lenovo Lavie Mini? Między innymi kamerę IR ze wsparciem dla Windows Hello, tryb czuwania, moduł WiFi 6. generacji, akumulator o pojemności 26 Wh, podświetlaną klawiaturę oraz do 256 GB miejsca na dysku SSD i 16 GB pamięci RAM LPDDR4. Nie jest to szczególnie potężna specyfikacja, ale powinna wystarczyć do uruchomienia wielu gier z niższymi ustawieniami graficznymi.

Lenovo Lavie Mini - miniaturowy komputer do gier

Jednak najciekawiej prezentuje się specjalny kontroler, do którego można podłączyć komputer. Wtedy wygląda one niemal ja konsola Nintendo Switch. Ten, w zależności od regionu, sprzedawany będzie oddzielnie lub w zestawie z komputerem. Oprócz tego dostępna będzie również stacja dokująca, która pozwoli na podłączenie PC-ta do telewizora. Ceny na razie nie są jeszcze znane. Lenovo nie zdradziło też, kiedy Lavie Mini trafi do sprzedaży.

Zobacz: Android 11 ma problem: nie zawsze rozpoznaje kontroler do gier
Zobacz: Mały, ale wariat. Shuttle prezentuje mini-PC z Ryzenami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu