DAJ CYNK

Intel Arc Alchemist doczekał się nowego autorskiego modelu

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Intel Arc Alchemist doczekał się nowego autorskiego modelu

Liczba autorskich kart graficznych Intel Arc Alchemist cały czas rośnie. Tym razem mowa o podstawowym modelu od znanego i cenionego w Polsce producenta.

 

Wiele osób nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy, ale od niedawna mamy na rynku kart graficznych trzeciego gracza. Do grona składającego się z AMD i NVIDII dołączył Intel. Tak, dokładnie ta sama amerykańska firma znana najlepiej z najwydajniejszych na rynku procesorów komputerowych.

Acer Arc A380 Predator to prosta karta graficzna

Pierwszą generacją Intela jest seria Arc Alchemist. Niebiescy mają jednak z nią spore problemy. Od sterowników, przez dostępność w sklepach na całym świecie. W drugim przypadku powodem jest mała ilość firm trzecich, które decydują się na tworzenie autorskich modeli. To się jednak powoli zmienia.

Acer Arc A380 Predator to kolejny model w ofercie Tajwańskiego producenta. Jest to słabsza i tańsza propozycja niż wcześniejszy Acer Arc A770 BiFrost. Mamy tutaj w końcu do czynienia z układem Intel ACM-G11 wyposażonym w 8 rdzeni Xe i sparowanym z 6 GB pamięci VRAM typu GDDR6 na 96-bitowej szynie danych.

Intel Arc Alchemist doczekał się nowego autorskiego modelu

Tajwańczycy zdecydowali się na dwuslotowy układ chłodzenia z wentylatorem odśrodkowym. Zabrakło tutaj nawet metalowego backplate, a zamiast tego laminat karty zadrukowano napisami "Predator". Powinno to jednak wystarczyć, bowiem karta pozbawiona jest wtyczki zasilającej, a więc jej TDP powinno być niskie.

Intel Arc Alchemist doczekał się nowego autorskiego modelu

Acer Arc A380 Predator dostępny jest już na Amazonie, w oficjalnym sklepie producenta. Karty jednak nie można jeszcze zamówić, tajemnicą pozostaje nawet cena. A to w końcu ona będzie kluczowa. Tak czy siak pozostaje trzymać kciuki za Intela. Konkurencja zawsze jest dobra dla nas, konsumentów.

Zobacz: Chiny wyciągają asa z rękawa. Tego się Zachód nie spodziewał
Zobacz: GALAX szykuje najbardziej łatwopalną kartę graficzną tej generacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel, Acer@Amazon

Źródło tekstu: oprac. własne