Revolut udostępnił kolejną usługę, która pozwala zarabiać pieniądze. Chodzi o inwestycje w obligacje, w tym polskie obligacje skarbowe. Fintech przekonuje, że to dobry pierwszy krok do inwestowania, a ryzyko strat jest niewielkie.
Revolut dodał do swojej oferty inwestycyjnej w Europie, w tym także w Polsce, obligacje. Klienci mogą już inwestować w obligacje korporacyjne i skarbowe, z regularną wypłatą odsetek, o stałym oprocentowaniu brutto do 5,5% w skali roku.
Revolut umożliwił obrót obligacjami korporacyjnymi i rządowymi, w tym obligacjami polskimi. Zapowiada też, że w najbliższych miesiącach lista dostępnych obligacji będzie poszerzana. Minimalna kwota, by rozpocząć inwestowanie w obligacje to 100 USD lub EUR, przy stałej opłacie 0,25% za transakcję (min. 1 USD lub EUR ). Mogą obowiązywać inne opłaty.
Usługi inwestycyjne na terenie EOG świadczone są przez Revolut Securities Europe UAB.
Przed wprowadzeniem nowej usługi Revolut przeprowadził badanie opinii na grupie 15 tys. respondentów z 15 krajów w Europie. W odpowiedzi 31% Polaków przyznało, że unika ryzyka i szuka jedynie bezpiecznych inwestycji.
Revolut przekonuje, że obligacje mogą być pierwszym wyborem dla osób, które mają dużą awersję na ryzyko. Atutem inwestycji w obligacje ma być stabilność i możliwość dodatkowej dywersyfikacji portfela.
Dobre ratingi kredytowe i ochrona przed inflacją dodatkowo podnoszą ich atrakcyjność dla inwestorów szukających stabilności i możliwie pewnych zwrotów z inwestycji
– wyjaśnia Revolut.
Jaki jest mechanizm tego rodzaju inwestycji? Rządy i firmy wykorzystują obligacje jako sposób na pozyskanie kapitału, w zamian za okresowe wypłaty odsetek i spłatę kwoty nominalnej w terminie wykupu. Zwroty z obligacji mogą też stanowić dobre zabezpieczenie na wypadek szerszego pogorszenia koniunktury gospodarczej.
Różne typy obligacji oferują różne profile ryzyka i zwrotu, dlatego należy je odpowiednio analizować
– ostrzega Revolut.
Wprowadzając inwestycje, Revolut dąży do stworzenia wszechstronnej platformy inwestycyjnej obejmującej zróżnicowane aktywa, przeznaczonej zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących inwestorów. Revolut już wcześniej wprowadził w swojej aplikacji możliwości inwestycyjne: akcje spółek notowanych w USA i w Europie czy fundusze indeksowe ETF. Firma wprowadziła ponadto płatną subskrypcję Trading Pro, która oferuje m.in. dostęp do lepszych warunków cenowych i dodatkowe funkcje analityczne.
Mniej doświadczonym inwestorom Revolut zaoferował usługę Robo-doradcy. To opcja dla osób, które mają ograniczone doświadczenie jeśli chodzi o inwestowanie lub nie mają go wcale, albo brakuje im czasu na analizy i aktywne inwestowanie.
Zobacz: Revolut utrudnił dostęp do aplikacji. Jeszcze mu za to podziękujesz
Zobacz: Revolut wprowadził eSIM. Polacy skorzystają na całym świecie
Źródło zdjęć: Shutterstock, Revolut
Źródło tekstu: Revolut