Bank Millennium z genialną nowością. Każdemu musi się przydać

Bank Millennium wprowadził nową opcję zdalnego potwierdzania tożsamości i podpisywanie dokumentów online – mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir. 

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
7
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Bank Millennium z genialną nowością. Każdemu musi się przydać

Od września 2024 roku klienci detaliczni Banku Millennium zyskują możliwość skorzystania z nowego narzędzia umożliwiającego proste, zdalne potwierdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów online – bez drukowania, skanowania, wysyłania ich pocztą czy przechowywania w formie papierowej. Mobilny podpis mSzafir, oferowany przez KIR, pozwala na sygnowanie dokumentów w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wystarczy komputer lub smartfon

Elektroniczny podpis ułatwia zarządzanie dokumentacją cyfrową taką jak umowy, pisma urzędowe czy faktury. Można z niego korzystać w celach prywatnych, biznesowych i urzędowych. 

Aby skorzystać z podpisu elektronicznego mSzafir, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Klienci Banku Millennium, zainteresowani podpisem elektronicznym, mogą kupić go w kilku prostych krokach na stronie internetowej KIR. Aby podpisać dokument mSzafirem, potwierdzają tożsamość w swojej bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych: Millenet lub aplikacji mobilnej Bank Millennium

E-podpis można nabyć w wariancie jednorazowym za 18,45 zł, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu albo długoterminowym (od 292,74 zł) – na rok lub na dwa lata, z wybranym limitem podpisów. Każdy podpis złożony na platformie mSzafir jest dodatkowo zabezpieczony kwalifikowanym znacznikiem czasu. 

mSzafir nie wymaga instalowania ani konfigurowania dodatkowego oprogramowania czy stosowania sprzętu takiego jak czytniki kart. E-podpis mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest regulowane przez unijne rozporządzenie eIDAS. Podpisy składane za pomocą mSzafir mają moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu oraz są respektowane we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.